سه شنبه، 23 دی 93 - 07:52

برترین ISPهای ADSL، وایمکس و ۳G از نظر سنجش سرعت شبکه در آذر ماه ۹۳ توسط مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت (متما) اعلام شده است. این آمار بر اساس سرعت های متفاوت، نتایج مختلفی دارد.در این سنجش شبکه های اینترنتی، ISPهای ADSL در ۵ سرعت، ارائه دهندگان وایمکس در ۴ سرعت و اپراتورهای ۳G در یک سرعت مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و نتایج آنها به صورت رسمی اعلام شده است.

farhangnews_107045-302868-1419582273

ISPهای برتر ADSL در آذر ۹۳

در این بخش شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت با فناوری ADSL در ۵ دسته سرعت ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و ۱ و ۲ مگابیت بر ثانیه مورد بررسی قرار گرفتند که نتایج به شرح زیر است:

۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه: فن آوری پدیدار – عصر انتقال داده ها – مخابرات اصفهان

۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه: فن آوری پدیدار – مخابرات اصفهان – مخابرات خراسان رضوی

۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه: داده پردازی فن آوا – مخابرات اصفهان – شبکه گستر پیام آوران کویر

۱ مگابیت بر ثانیه: داده پردازی فن آوا – شبکه گستر پیام آوران کویر – پارس آنلاین

۲ مگابیت بر ثانیه: توسعه ارتباطات هما – شبکه گستر پیام آوران کویر – گسترش ارتباطات مبنا

برترین-های-ASDL-در-آذر93

ISPهای برتر پهنای باند اختصاصی در آذر ۹۳

 

در این بخش در دو دسته سرعت ۵و ۱۰ مگابایت بر ثانیه و ۱ و ۲ مگابیت بر ثانیه مورد سنجش قرار گرفتند که در جدول زیر مشاهده میکنید.لازم به ذکر است شرکت آسمان فراز سپاهان از اصفهان موفق به قرارگیری در لیست برترین های آذرماه شد

Untitled-1

ISPهای برتر وایمکس در آذر ۹۳

در بخش Wimax دو اپراتور ایرانسل و مبین نت در چهار دسته سرعت ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و ۱ و ۲ مگابیت بر ثانیه مورد سنجش قرار گرفتند که در دو سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و ۱ مگابیت بر ثانیه شرکت ارتباطات مبین نت، برتر شناخته شد و در دو دسته دیگر ایرانسل این عنوان را کسب کرد.

برترین-های-وایمکس-در-آذر93

ISPهای برتر ۳G در آذر ۹۳

در این سنجش ایرانسل و رایتل که پروانه تجاری ارائه نسل سوم تلفن همراه را دارند با هم مقایسه شده اند و خبری از همراه اول به خاطر قرار داشتن در مرحله آزمایشی شبکه ۳G نیست. ضمنا نکته مبهم این بخش، مقایسه در سرعت ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه است که رایتل این سرعت را ارائه نداده و پهنای باند ۱۲۸ کیلوبیت و ۱ مگابیت برثانیه را عرضه می کند و ایرانسل نیز هیچ محدودیت سرعتی برای کاربر خود ندارد.

در این سنجش ایرانسل که از ۱۵ مرداد به صورت آزمایشی و از ۳ شهریور به صورت تجاری خدمات ۳G خود را ارائه می دهد توانسته بالاتر از رایتل با سابقه بیش از ۳ سال در ارائه نسل سوم تلفن همراه بایستد و کیفیت بهتری در اینترنت موبایل خود داشته باشد.

برترین-های-3Gدر-آذر-93

 

logo-samandehi