سه شنبه، 09 اردیبهشت 93 - 10:40

 

براساس بررسی‌های صورت گرفته برترین ISP‌های ارایه کننده اینترنت پرسرعت از نظر سرعت در فروردین‌ماه معرفی شدند.بر میان شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی اینترنت پرسرعت خانگی و در سرعت ۱۲۸ کیلوبیت ۹ شرکت به عنوان ارائه‌کنندگان پرسرعت‌ترین خدمات شناخته شدند که در میان آنها شرکت شبکه گستر پیام آوران کویر در رتبه‌ی نخست قرار دارد و پس از آن مخابرات خراسان رضوی و مخابرات مازندران در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.مخابرات خراسان و شرکت آسیا تک نیز رده‌های چهارم و پنجم این بخش را دارند و پس از آنها از شرکت‌های سروش رسانه، مخابرات اصفهان، مخابرات لرستان و عصر انتقال داده‌ها به عنوان دیگر شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی اینترنت پرسرعت یاد شده است.

art_8_1_adsl_logo

*** اینترنت ۲۵۶ کیلوبیت

بنابر اعلام مرکزیت مدیریت توسعه اینترنت (متما) در زمینه‌ی اینترنت ۲۵۶ کیلوبیتی نیز مخابرات مازندران، شرکت اطلاع‌رسان داتک و عصر انتقال داده‌ها رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

هم‌چنین شرکت‌های نداگستر صبا (صبانت)، مخابرات خراسان رضوی، پارس آنلاین، مخابرات اصفهان، مخابرات خراسان و شرکت شهرداد شبکیه به ترتیب در رده‌های بعدی این بخش قرار دارند.

*** اینترنت ۵۱۲ کیلوبیت

در میان شرکت‌هایی که اینترنت ۵۱۲ کیلوبیتی ارائه می‌کنند، هم آریاناگستر اسپادانا، عصر انتقال داده‌ها و مخابرات آذربایجان شرقی به ترتیب رده‌های اول تا سوم ارائه‌کنندگان اینترنت پرسرعت را از آن خود کرده‌اند.

شرکت‌های شبکه گسترپیام آوران کویر، مخابرات خراسان رضوی، رایانه دانش گلستان، مخابرات مازندران، مخابرات قم و قزوین نیز در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

*** اینترنت یک مگابیت

اما در ارتباط با اینترنت یک مگابیتی از شرکت عصر انتقال داده‌ها به عنوان ارائه‌کننده‌ی پرسرعت ترین خدمات یاد شده و پس از آن مخابرات خراسان رضوی و شرکت فنی مهندسی مروا سیستم در رده‌های بعدی قرار دارند.

شرکت مخابرات قم، رسانه آوا بربد، مخابرات قزوین، مخابرات اردبیل و شرکت توس آشنا نیز به ترتیب شرکت‌های دیگری هستند که پرسرعت‌ترین خدمات در این بخش را ارائه کرده‌اند.

*** اینترنت دومگابیتی

طبق اعلام متما، در حوزه اینترنت دومگابیتی شرکت فن‌آوری پدیدار عنوان ارائه‌کننده‌ی پرسرعت‌ترین اینترنت فروردین‌ماه را به خود اختصاص داده و پس از آن مخابرات خراسان جنوبی و شرکت طراحان شبکه شریف در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

هم‌چنین شرکت‌های مخابرات اردبیل، داده‌پردازی رسپینا، رایانه دانش گلستان و رایانه گستر فرزانگان اهواز به ترتیب دیگر ارائه‌کنندگان اینترنت پرسرعت در این حوزه بوده‌اند.

logo-samandehi