چهارشنبه، 23 تیر 95 - 12:15

 

مهندس وحید حیدریان با اعلام این مطلب افزود: امروزه شهروندان کلان شهرها زمان زیادی را صرف فعالیت های غیرمفید نظیر پیمودن مسافت های طولانی برای خرید کالا و دریافت خدمات  و معطل شدن در ترافیک های سنگین می نمایند.

وی با بیان اینکه استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات نقشی اساسی در رفع مشکلات یاد شده دارد،  اضافه کرد: سامانه های حوزه ترافیک شهرداری از یک سو مدیریت هوشمند ترافیکی و برنامه ریزی برای کاهش زمان انتظار در چهارراه ها و تقاطع ها را فراهم آورده و از سوی دیگر خدمات رسانی حمل و نقل عمومی به شهروندان را تسهیل می نماید.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان با اشاره به هفت سامانه فعال در این حوزه تصریح کرد: سامانه مدیریت ناوبری اتوبوس رانی(AVL)، سیستم شبیه ساز  ترافیک شهری (AIMSUN)، سامانه کنترل  هوشمند چراغ های راهنمایی، نرم افزارهای مراکز معاینه فنی خودرو و تلفن گویای این حوزه از جمله مهمترین پروژه های نرم افزاری است که در حال حاضر در شهرداری فعال بوده و توسط سازمان فاوا پشتیبانی می گردد.

وی با بیان اینکه کاهش معضلات ترافیکی در مرحله اول نیازمند شهر الکترونیکی و در گامی بلندتر تحقق شهر هوشمند است، یادآور شد: شهرداری اصفهان با تمام توان برای بهبود وضع موجود از ابزار های فناوری اطلاعات استفاده نموده و با مدیریت صحیح و استفاده از سیستم های الکترونیکی  سعی در کاهش معضلات ترافیک شهری و حمل و نقل عمومی دارد.

مهندس حیدریان در ادامه با اشاره به تشکیل پویش مردمی “سه شنبه های بدون خودرو” در اصفهان، خاطر نشان کرد: اگرچه هدف شهرداری استفاده از همه ظرفیت ها جهت ایجاد شهری آرام، آباد و سرسبز برای شهروندان است، اما لازمه تحقق این هدف مشارکت تمامی شهروندان می باشد به گونه ای که در مرحله اول با استفاده از خدمات الکترونیکی ارائه شده توسط شهرداری و سایر ادارات از سفرهای غیر ضروری پرهیز نموده و در گام بعدی با استفاده حداقلی از خودرو شخصی، شهرداری اصفهان را در ایجاد یک شهر زیبا یاری رسانند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با پیوستن جمع بیشتری از مردم به این پویش اجتماعی، شهروندان  عزیز  اصفهان شاهد یک روز پاک و زیبا در این “باغ شهر” زیبای ایران اسلامی باشند.

logo-samandehi