یکشنبه، 17 بهمن 00 - 08:11

 

جلسه کمیسیون بررسی طرح صیانت که قرار بود امروز ساعت ۴ بعدازظهر برگزار شود، به علت ابتلای تعدادی از نمایندگان مجلس به ویروس کرونا، مانند جلسات دیگرْ کمیسیون‌ها برگزار نشد. همچنین سخنگوی کمیسیون از احتمال برگزاری جلسه کمیسیون در صبح روز دوشنبه، ۱۸ بهمن خبر داد. مطابق دستور هفتگی مجلس که پیش از شروع هفته کاری مجلس منتشر می‌شود، دو جلسه برای کمیسیون بررسی طرح صیانت در روزهای یکشنبه، ۱۷ بهمن و دوشنبه ۱۸ بهمن در نظر گرفته شده بود.

مهرداد ویس‌کرمی، سخنگوی کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی در این باره به پیوست توضیح داد: کلیه کمیسیون‌ها و کمیته‌ها به جز کمیسیون تلفیق به دلیل ابتلای بیش از ۵۰ نماینده به ویروس کرونا لغو شده است.

او همچنین از جلسه احتمالی فردا صبح کمیسیون خبر داد و گفت: دوشنبه ساعت ۱۰ و نیم جلسه‌ای برگزار خواهد شد که نمایندگان در مورد کلیات طرح تصمیم‌گیری کنند.

نماینده خرم‌آباد همچنین در مورد علنی یا غیرغلنی بودن این جلسه بیان کرد: در رابطه با غیرعلنی بودن این جلسه مسئله‌ای مطرح نشده است ولی ممکن است غیرعلنی برگزار شود.

او افزود:‌ ممکن است تعدادی از اعضا نتوانند در جلسه شرکت کنند و احتمال لغو آن نیز وجود دارد.

جلسات بررسی طرح صیانت از زمان اعلام نظر کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس به صورت علنی برگزار نشده است. نمایندگان در جلسه آینده کمیسیون در مورد گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

logo-samandehi