سه شنبه، 16 آذر 95 - 06:55

«جیتکس» به عنوان بزرگترین جشنواره کامپیوتر و  ICT در خاورمیانه شناخته می شود و اکنون قدمت آن به ۳۵ سال می رسد. بر اساس آخرین آمار، در سال ۲۰۱۵ این نمایشگاه در مساحتی معادل ۸۴ هزار متر مربع برگزار شد و بیش از ۴۲۰۰ مشارکت کننده از ۱۴۰ کشور جهان در آن حضور داشتند. این در حالیست که نمایشگاه مورد بحث در سال گذشته میزبان ۱۴۶ هزار بازدید کننده بود.

img_0216-optimized-1-600x450

حال یکی از اعضای هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات، باور دارد که نمایشگاه «جیتکس» در حمایت از کسب و کارهای نوپا، از الکامپ الگو گرفته است. «خسرو سلجوقی» در همین رابطه می گوید: «یکی از اقدامات ارزشمند سال گذشته در نمایشگاه الکامپ، حمایت از کسب و کارهای نوپا و در نظر گرفتن یک سالن ویژه این کسب و کارها بود. پس از این رویداد شاهد این بودیم که نمایشگاه جیتکس در دبی نخستین دوره global startup movement را در حمایت از کسب و کارهای نوپا برگزار کرد که به نظر می‌ رسد از الکامپ الگو گرفته است.»

وی همچنین اشاره کرد که سال گذشته روند نمایشگاه به شکل بهتری صورت گرفت چرا که مدیریت آن بر عهده نظام صنفی رایانه‌ای کشور بود: «با واگذاری نمایشگاه به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان نماینده صنف ICT، فرصت رشد برای الکامپ فراهم شده و امیدواریم همکاری شرکت نمایشگاه‌ های بین‌ المللی ایران با سازمان نصر ادامه پیدا کند.»

لازم به اشاره است که بیست و دومین نمایشگاه الکامپ توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در روزهای ۲۵ تا ۲۸ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌ المللی تهران برگزار می‌شود.

logo-samandehi