چهارشنبه، 01 اسفند 97 - 08:06

 

دکتر بیژن عباسی آرند به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و دکتر رحمت اله صادقیان به عنوان رئیس هیئت مدیره‌ی این شرکت انتخاب شد.به گزارش اصفهان ارتباط با تصمیم هیئت مدیره‌ی شرکت ایرانسل، مدیرعامل این شرکت بعد از ۱۳ سال تغییر کرد و دکتر بیژن عباسی آرندبه‌عنوان مدیرعامل جدید و جایگزین مهندس علیرضا قلمبر دزفولی انتخاب شد. در همین جلسه رحمت اله صادقیان، نماینده‌ی بنیاد مستضعفان و رئیس شورای عالی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران نیز به‌عنوان جایگزین محمدعلی فرقانی، رئیس هیئت مدیره‌ی ایرانسل شد.

دکتر بیژن عباسی آرند متولد مردادماه سال ۱۳۵۳ در منطقه‌ی چرام یاسوج است. او در سال ۱۳۷۴ در رشته‌ی مهندسی الکترونیک از دانشگاه سراسری شیراز فارغ‌التحصیل شد. وی مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود را از دانشگاه تربیت مدرس تهران در رشته‌ی مخابرات دریافت کرد و در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ مدرک فوق دکترای مخابرات از همین دانشگاه شد.۱۸ سال سابقه‌ی مدیریت پروژه، قائم مقامی مدیرعامل، عضویت در هیئت مدیره و مدیریت عاملی شرکت‌های مختلف فعال در حوزه‌ی صنعت الکترونیک، مخابرات و هوافضا بخش اعظم تجربیات کاری و اجرایی دکتر عباسی را تشکیل می دهد.

 

 

پیش از این مهندس علیرضا قلمبر دزفولی نزدیک به ۱۴ سال مدیرعامل ایرانسل بود. وی از ابتدای راه اندازی پروژه ملی ایرانسل، به عنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مشغول به کار شد و دستاوردهای زیادی برای این شرکت داشته است. در دوران مدیریت وی، ایرانسل به‌عنوان دومین اپراتور تلفن همراه ایران وارد بازار ارتباطات شد و برای نخستین بار در ایران خدمات اینترنت همراه بر پایه نسل ۲٫۵G و ۲٫۷۵G تلفن همراه را ارائه داد و خدمات دیگری مانند اینترنت پرسرعت بی‌سیم ثابت مبتنی بر فناوری WiMAX و TDD-LTE را برای اولین بار عرضه کرد.ایرانسل همچنین پس از دریافت پروانه‌ی ارتقاء شبکه به نسل‌های بالاتر در سال ۱۳۹۳، گسترده‌ترین شبکه‌ی اینترنت همراه نسل‌های ۳G و ۴G/LTE را ایجاد کرد و در شهریورماه ۱۳۹۶ نخستین آزمایش شبکه‌ی کامل ۵Gایران را انجام داد.ایرانسل در دوره‌ی مدیرعاملی مهندس علیرضا قلمبر دزفولی از سوی وزرای مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان «اپراتور پیشرو در کسب رضایت مشتری» و  «بزرگ‌ترین اپراتور دیتای ایران» شناخته و معرفی شد.

logo-samandehi