جمعه، 29 فروردین 93 - 03:10

 

آیفون

محصولات اپل هر روز دارد با تنوع بیشتری وارد بازار می شود و حتی خبرهای خوبی نیز در مورد ارائه این محصولات در ایران دیده شده است. در همین راستا محصولات اپلی نظیر آیفون فارغ از هر گونه مدل، آی پد ها و آی پاد تاچ دارای ویژگی هایی هستند که می توانید از آن ها برای کاربری بهتر خود استفاده کنید. البته این کاربرد ها کارایی ضمنی این گوشی ها و محصولات هستند که می توانید به راحتی از آن ها بهره ببرید. امروز چند نمونه از این کارایی های پنهان را  در قالب ترفند های گوشی های اپل برایتان بر می شمریم.

استفاده از فلاش دوربین به جای فلش توتیفی ها

زمانی که کسی به شما تماس می گیرد یا پیامکی ارسال می کند، یا نوتیفی از سوی مسنجر ها و… دارید می توانید گوشی را طوری تنظیم کنید که در همین راستا گوشی تان در قسمت پشت گوشی چشمک زنان شود. این کار برای شب های تاریک مناسب است. برای این که این مورد را تنظیم کنید کافیست به بخش تنظیمات گوشی آیفون ( آی پد و… ) بروید. و بعد گزینه های General, Accessibility را انتخاب کنید. وقتی به این گزینه رسیدید باید بتوانید گزینه ی “LED Flash for Alerts” را انتخاب کنید.

فلش دوربین به جای هشدار تماس

اگر وضعیت تنظیمات این منو را on قرار دهید زمانی که به شما تماس می گیرند فلاش دوبین روشن خواهد شد. برای امتحان کافیست به دوستتان بگویید تا با شما یک تماس بگیرد.

undo کردن نوشته ها در آیفون

زمانی قطعا تجربه کرده اید که در حال نوشتن مطالبی در ایمیل ، نوت ، پیام، تقویم و… هستید که کلمه یا عبارتی را اشتباه می نویسید. شاید یکی از راه های ممکن این باشد که اشاره گر را جلوی کلمه قرار دهید و آن را حذف کنید! اما آیفون یک راه راحت تر هم دارد. کافیست که هنگام اشتباه تایپی یا … گوشی خود را  تکان دهید. با این کار منویی نمایان می شود که گزینه اول آن به شما امکان می دهد که به راحتی متن را undo کنید :

undo کردن نوشته ها

اگر روی منوی اول تپ کنید به راحتی کلمه ای که نوشته اید حذف خواهد شد. حالا شاید بخواهید دوباره به همان وضعیت اول برگردید. دوباره گوشی را تکان دهید تا منوی موجود ظاهر شود و بعد دکمه دوم یعنی redo را بزنید! تکلیف cancel هم که معلوم است.

ایجاد میانبرهای دلخواه در آیفون

برای کاربری بهتر گوشی و محصولات اپلی تحت ios می توانید به راحتی، میانبر هایی را برای خود ایجاد کنید و بعد هم از آن استفاده کنید. برای شروع به بخش تنظیمات بروید و از آن جا هم به general  و بعد هم keyboard حرکت کنید.از منوی موجود باید ADD new shortcut را بزنید

شورت کد ها برای آیفون

حالا در قسمتی که مشخص می شود اول عبارت و جمله مورد نظر را بنویسید به عنوان مثال I Am Student و در کادر بعدی عبارت I  و S  را بنویسید . با زدن این دو دکمه همیشه عبارت مذکور نشان داده می شود. البته فراموش نکنید که تنظیمات را ذخیره کنید.

گرفتن عکس نمایشگر

شاید دوست داشته باشید از نمایشگر گوشی خود یا آی پد و آی پاد تاچ تان عکس بگیرید. شاید بخواهید نرم افزار خاصی را نصب کنید و شروع به عکس گرفتن کنید اما نیازی به هیچ نوع برنامه اضافی نیست.

گرفتن عکس از آی فون

کافیست که از صفحه ای که می خواهید عکس بگیرید، را به طور فعال قرار دهید، بعد دکمه sleep/wake را فشار دهید و بعد هم دکمه home را بزنید. متوجه خواهید شد که به راحتی از گوشی خود عکس می گیرد.

Zoom کردن نمایشگر

گاهی اوقات برای شما پیش می آید که نمی توانید به راحتی، محتویات روی نمایشگر را بخوانید. قطعا یکبار و دوبار هم رخ نداده، و شما هم تنها کسی نیستید که با این معضل روبرو می شوید. آیفون آی پد و.. به خودی خود امکان زوم کردن یا همان بزرگ کردن را به شما نمی دهند بلکه باید اول تنظیماتی را انجام دهید. برای شروع اول به سمت منوی تنظیمات بروید. گزینه هایی که باید حالا پیدا کنید به صورت زیر است : General, Accessibility, Zoom وقتی که به zoom  رسیدید صبر کنید چرا که تنظیمات مربوط به همین بخش است. باید تنظیمات آن را روی “On قرار بدهید و بعد تنظیمات را ذخیره کنید و بیرون بیایید.

بزرگ کردن صفحه ای فون

حالا اگر با سه انگشت روی نمایشگر تپ کنید و به حالت بزرگتر کردن تنظیمات را انجام  دهید می توانید به راحتی، نمایشگر را بزرگتر کنید. برای کوچک کردن هم همین روال را ادامه دهید البته به روش معکوس.  البته بهتر است در حالت معمولی این امکان را روی off قرار دهید چرا که نمایشگر شما لمسی است و دائما با دست شما در تماس است و ممکن است زمانی که نیاز به زوم کردم ندارید به طور اتفاقی این اتفاق بیفتد کمی عملکرد و سرعت کارتان را پایین بیاورد.

این ترفند ها در واقع چیزهای پیش پا افتاده ای هستند که شاید کمتر بدان توجه داشته باشید. خوبی این روش ها این است که در تمام محصولات تحت ios انجام شدنی است. به عبارتی فرقی ندارد که شما با کدام محصول اپل یا کدام ورژن در حال کار کردن باشید ios این سرویس ها را در اختیارتان قرار داده تا کارایی تان را بالاتر ببرید.

ترفند های گوشی های همراه بسیار زیادند به عنوان مثال برای اینکه بخواهید عمر باطری گوشی خود را افزایش دهید راهکارهایی هست که ما برای اندرویدی ها توضیح داده ایم اما جنبه های مشترک آن برای تمام پلتفرم ها وجود دارد که می توانید آن ها را از مقاله با عنوان چگونه عمر باطری اندرویدی تان را افزایش دهید جویا شوید.

logo-samandehi