یکشنبه، 14 آذر 95 - 10:17

لایحه سند مالی و پیش‌بینی دخل‌وخرج‌های سال آینده دولت نشان می‌دهد رقم ۷۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است.رئیس جمهور صبح امروز با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی متن کامل لایحه بودجه سال ۹۶ را تقدیم نمایندگان مردم در بهارستان کرد.

دولت در این سند مالی که پیش‌بینی دخل و خرج‌های سال آینده تمامی دستگاه‌هایش را شامل می‌شود ۲۷۶ میلیارد تومان به اجرای وظایف حاکمیتی در امور فناوری اطلاعات اختصاص داده است.

برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه این سند مالی، رقم ۷۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جهت توسعه زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است.

همچنین جهت انجام وظایف حاکمیتی درباره امور فرکانس رادیویی و ایجاد بازار رقابتی در این بخش، رقم ۴۷۰ میلیارد تومان برای این وزارتخانه پیش‌بینی شده است.

در بخش برآورد اعتبارات رقم ۱۰۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان جهت اجرای طرح‌های زیرساختی و طرح‌های کلان فضای مجازی کشور با تصویب و نظارت شورای عالی فضای مجازی پیش‌بینی شده است.

logo-samandehi