چهارشنبه، 13 مرداد 95 - 08:34

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شروط خود برای اجرای طرح رجیستر کردن موبایل اعلام کرد به ما تکلیف شده است تا طرح رجیستری را ظرف مدت دوماه اجرا کنیم.

af82de2e-939e-47b4-9921-10a7cbac8ef7

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره‌ی طرح رجیستری و اینکه آیا این طرح اجرا شده است، گفت: «به ما تلکیف شده است تا طرح رجیستری را ظرف مدت دوماه اجرایی کنیم که قرار است برای اجرای این طرح پایلوتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار ما قرار گیرد.»

واعظی با بیان اینکه در این طرح ۴ سازمان شامل گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هم مشارکت دارند، توضیح داد: «ترجیح ما این بود که سازمانی غیر از وزارت ارتباطات وظیفه‌ی اجرای طرح را بر عهده گیرد، زیرا پیش از این ۲ بار وزارت ارتباطات در زمان‌های قبل اقدام به اجرای این طرح کرده بود که اصلاً موفق نشده بود. اما سازمان‌های دیگر گفتند بدون حضور وزارت ارتباطات و اپراتورهای موبایل این طرح قابل اجرا نیست.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: «من به دوستان گفتم که دو شرط برای حضور وزارت ارتباطات وجود دارد. اولین اینکه مردم نباید از این طرح ضربه بخورند و تحت فشار قرار بگیرند. دومین اینکه نباید این طرح منجر به از دسترس خارج شدن گوشی‌های کنونی مردم شود و این قانون باید برای گوشی‌های باشد که از زمان اجرای طرح به بعد وارد کشور شوند.»

او ادامه داد: «به همین خاطر پنجشنبه‌ی آخر تیر برخی تحرکات از سوی سازمانی شکل گرفت با نام اینکه این طرح اجرا شده و رسانه‌ای شد. من نیز دستور دادم تا روابط عمومی وزارت ارتباطات روز شنبه اعلام کند که این طرح اجرا نشده و در زمان اجرا به مردم اطلاع می‌دهیم.»

به گفته‌ی واعظی، زمان اجرای رسمی این طرح پس از اطمینان از صحت طرح در اجرای آزمایشی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام خواهد شد.

با توجه به سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید دقت داشت که رجیستری هنوز اجرا نشده است و شایعات موجود در بازار که از طرف مغازه‌داران راه افتاده، فضایی است که سودجویان راه‌اندازی کرده‌ تا از آب گل آلود ماهی بگیرند.

logo-samandehi