یکشنبه، 14 آذر 95 - 04:17

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تا حال حاضر شش قرارداد با متقاضیان دریافت پروانه‌های MVNO برای رگولاتوری ارسال و تماما به دلیل وجود مشکلاتی در آنها به اپراتورهای موبایل ارجاع داده شده است.اوایل مرداد ماه سال جاری معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری از حذف محدودیت مهلت شش ماهه دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) برای عقد قرارداد عمده‌فروشی با اپراتورهای میزبان خبر داد و گفت: این اصلاحیه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شده است.

%d8%a7%d9%be%d8%b1%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c-718x500

وی عنوان کرد: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای میزبان حداکثر تا سوم آبان سال جاری فرصت دارند تا برای عقد حداقل یک قرارداد عمده‌فروشی با دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه اقدام و همچنین حداکثر تا سوم آذرماه ۹۵ فرصت دارند حداقل یک قرارداد دیگر را با سایر دارندگان موافقت اصولی پروانه MVNO منعقد کنند.

با توجه به اینکه اکنون فرصت‌های در نظر گرفته شده به اتمام رسیده و انتظار می‌رود که رگولاتوری از پروانه‌های جدید اپراتورهای مجازی رونمایی کند، اما ظاهرا همچنان باید یکی دو ماهی صبر کرد.

صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با خبرنگار ICT تسنیم در تشریح شرایط حال حاضر و با توجه به پایان مهلت اپراتورهای موبایل برای ارائه قراردادهای تجاری‌شان با متقاضیان MVNO اظهار کرد: تمام اپراتورهای تلفن همراه تا تاریخ سوم آذر ماه (مهلت پایانی برای ارائه قرارداد دوم تجاری) متن قراردادهای خود با دو متقاضی MVNO را برای رگولاتوری ارسال کردند.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری افزود: متأسفانه تمامی قراردادهای ارسال شده با مشکل مواجه بود که مهلت یکی دو هفته‌ای برای اپراتورهای موبایل جهت اصلاح موارد دارای ایراد در نظر گرفتیم.

وی خاطر نشان کرد: تا حال حاضر شش قرارداد برای ما ارسال شده که یک قرارداد هم پیش از اینها تبدیل به پروانه شده بود؛ بنابراین با احتساب حضور سه اپراتور موبایل در کشور، یکی از آنها سه قرارداد با متقاضیان پروانه اپراتور مجازی منعقد کرده است.

او با بیان اینکه هفته گذشته قراردادها را جهت اصلاح به اپراتورها ارجاع دادیم، گفت: گمان می‌کنیم حداکثر تا دی ماه متقاضیان این پروانه‌ها تعیین تکلیف و بازیگران جدید MVNO وارد بازار شوند.

logo-samandehi