یکشنبه، 01 مرداد 96 - 08:53

فاز سوم شبکه‌ی ملی اطلاعات امروز با حضور وزیر ارتباطات در نمایشگاه الکامپ بیست و سوم افتتاح شد.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دو هفته‌ی اخیر از دستاوردها و پروژه‌های شرکت‌ها و اپراتورهای مختلف در ارتباط با فاز سوم شبکه‌ی ملی اطلاعات رونمایی کرد و سرانجام امروز (اول تیرماه۱۳۹۶)، فاز سوم شبکه‌ی ملی اطلاعات در نمایشگاه الکامپ را افتتاح کرد.

 

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم گزارش اقدامات و نتایج فاز سوم شبکه‌ی ملی اطلاعات و خلاصه‌ای از دستاوردهای فاز اول، دوم و سوم را تشریح کرد. به گفته‌ینصرالله جهانگرد، تلاش وزارت ارتباطات گسترش اینترنت در مناطق محروم و روستاها بوده است که با تلاش اپراتورها، بیش از هزار شهر و روستا پوشش ۳G و ۴G دارند.

شبکه‌ی ملی اطلاعات در ۳ فاز در شهریور ۹۵، بهمن ۹۵ و مرداد ۹۶ پیاده‌سازی شد. این پروژه مطابق با مصوبه‌ی شورای عالی فضای مجازی و برنامه‌ی پنجم توسعه اجرایی شده است.

اهم اقدامات و دستاوردهای فاز سوم شبکه‌ی ملی اطلاعات، اجرای تفکیک ترافیک داخلی و خارجی و اعمال تعرفه‌ی نیم‌بها برای ترافیک داخلی توسط کلیه‌ی اپراتورها، پیاده‌سازی شبکه‌ای پایدار، امن و پهن باند و دارای قابلیت جابه‌جایی با مدیریت مستقل و امکان عرضه‌ی خدمات محتوای بومی است.

logo-samandehi