یکشنبه، 15 تیر 93 - 11:44

sad

رئیس صنف فناوران رایانه تهران گفت: در صنف IT حاشیه سود بسیار کم و رقابت در بازار شدید است. کسبه با این درصد سود پایین توان پرداخت هزینه‌های بالای بیمه و مالیات را ندارد؛ با ادامه این روش احتمال تعطیلی واحدهای صنفی زیاد است.سید مهدی میرمهدی کمجانی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس در خصوص پرداخت مالیات از مودیان صنف رایانه گفت: امسال اخذ مالیات‌ها ناعادلانه انجام می‌شود و در محاسبه مالیات حق کسبه از بین می‌رود. مالیات‌ها از ۱۰۰ درصد تا ۱۰۰۰ درصد افزایش یافته و این امر شوک بسیار زیادی به بازار و صنف IT وارد کرده است.
رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران افزود: وزارت اقتصاد و دارایی سعی دارد کسری بودجه را از محل مالیات تامین و این درآمد را برای مردم هزینه کند؛ اما با این روش اخذ مالیات، در نتیجه فشار مضاعفی که به اصناف وارد می‌شود احتمال تعطیلی واحدهای صنفی IT و بسیاری از صنوف دیگر در آینده وجود دارد و در نهایت مردم تاوان آن را خواهند پرداخت.
وی تاکید کرد: برخلاف برخی اصناف که حاشیه سود ثابت دارند، در صنف IT حاشیه سود بسیار کم و رقابت بین فعالان بازار شدید است. کسبه با این درصد سود پایین توان پرداخت هزینه‌های بسیار بیمه و مالیات را ندارد.وی افزود: مشخص نیست ممیزین دارایی بر چه مبنا و اسناد و مدارکی مالیات‌ها را محاسبه کرده‌اند که به این ارقام منتج شده است. گاهی نحوه محاسبه مالیات سنگ کف مغازه، تجهیزات محل کسب و تعداد کارمندان است.
میرمهدی تصریح کرد: حدود ۲۵ روز است که هماهنگی با اداره دارایی را آغاز کرده‌ایم و درگیر این موضوع هستیم؛ نامه‌هایی برای اطلاع از مبنای محاسبه و کاهش ارقام مالیاتی به وزارت دارایی نوشته‌ایم؛ اما هنوز بسیاری از پرونده‌ها معطل مانده و مشکلات اصناف حل نشده است.

logo-samandehi