شنبه، 11 شهریور 96 - 10:55
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به بهبود شرایط بازی‌های رایانه‌ای از طریق برقراری ارتباط با شرکت‌های بازی‌ساز، از آغاز مذاکرات جهت انتقال سرورهای گیم کمپانی‌های پرمخاطب به ایران خبر داد.محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در بازی‌های رایانه‌ای دو مقوله‌ پینگ و جیتر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در مورد پینگ یا به عبارت بهتر لیتنسی، یک مقدار عمده مربوط به مسیر بین‌الملل است و مقداری نیز به اپراتور اینترنتی شما برمی‌گردد. در مورد جیتر نیز هم‌مسیر بودن رفت و برگشت بسته‌های اینترنت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با تاکید بر بهبود در شرایط برخی بازی‌ها توضیح داد: هم‌اکنون با اتصال مستقیم به چهار شرکت والو، لیوت، بلیزارد و گیم‌فورج علاوه بر اینکه پینگ در ارتباط بین‌الملل با محصولات این شرکتها به هشتاد میلی‌ثانیه رسیده است و حدود ۵۰ درصد نسبت به قبل بهتر شده، بهبود بسیار شایانی نیز در جیتر مشاهده می‌شود که قطعا این راه‌حل موقت بهبود قابل توجهی برای شما به ارمغان خواهد داشت. البته هم‌زمان مذاکرات جهت انتقال سرورهای گیم کمپانی‌های محبوب شما به عنوان راه‌حل دائمی شروع شده و به زودی شما را از مراتب مطلع خواهم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به لزوم پیشرفت صنعت بازی‌های رایانه‌ای داخلی نیز تاکید و اظهار کرد:‌نکته مهم دیگر، بازی‌های رایانه‌ای تولیدشده در داخل کشور است. عده‌ای از جوانان و نخبگان میهن عزیزمان در کار تولید بازی‌های رایانه‌ای هستند و چشم و امیدشان حمایت شما و دولت است. امیدوارم با حمایت شما و ما روزی شاهد پیشرفت صنعت بازی ایرانی در سطح دنیا نیز باشیم.

جهرمی همچنین با اشاره به فیلتر برخی بازی‌ها و تلاش برای رفع فیلترینگ بیان کرد: در ضمن پست‌های زیادی در خصوص رفع فیلتر از برخی بازی‌ها درج شده بود. همچنین برای پیگیری این مطالبه لطفا درخواست‌های خود را در تارنمای کارگروه تعیین مصادیق جرائم رایانه‌ای ثبت کنید.

logo-samandehi