سه شنبه، 02 بهمن 97 - 12:17

برگزاری مسابقات علمی جذاب در سطح دانشگاه، ضمن فراهم نمودن فضای پرنشاط علمی برای دانشجویان، دانش و توانایی آن‌ها را افزایش می‌دهد. ارتقا فرهنگ کار گروهی افراد که یکی از نکات مغفول مانده در جامعه ایرانیست و نیز ظهور استعدادهای ناب که گاهی در چارچوب‌های کلاسیک آموزشی دانشگاه اجازه بروز نمی یابند، از دیگر کارکردهای این مسابقات است.

یکی از جذاب‌ترین مسابقات دانشگاهی، مسابقه فتح پرچم (CTF) است. مسابقات CTF یک مانور شبیه‌سازی‌شده در فضای سایبری محسوب می‌گردد که در آن متخصصین فناوری‌اطلاعات به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در این دسته از مسابقات چالش‌های متنوعی در محورهای مختلف در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت آن‌ها در بخش‌های گوناگون مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

 

مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان، با تجربه برگزاری موفق پنج دوره مسابقه CTF در سطح ملی در قالب جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات، برای ششمین سال متوالی مسابقه ملی فتح پرچم را با هدف کشف و پرورش استعدادهای جدید در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و رشد و شکوفایی توانایی دانشجویان و علاقه‌مندان فناوری اطلاعات برگزار می‌نماید. این مسابقه سعی برآن دارد تا ضمن برپایی رقابتی جذاب بین افراد آشنا به این حوزه، با ارائه سوالات طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، افرادی که با این محورها آشنایی اندکی دارند را نیز تحت پوشش قرار دهد.

ششمین دوره از مسابقات ملی فتح پرچم، همزمان با روز جهانی اینترنت امن‌تر در تاریخ ۱۷ بهمن، به صورت آنلاین برگزار می‌گردد. از برگزیدگان این رقابت در اختتامیه ششمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در اسفند ماه ۹۷  تقدیر شده و جوایز آن‌ها  اهدا می‌گردد.

logo-samandehi