یکشنبه، 10 شهریور 87 - 03:34

 

درصورتی که گوشی دریافت کننده فاقد قابلیت تبادل MMS باشد، یک نشانی اینترنتی به همراه یک رمز ورود از طریق پیام کوتاه (SMS) برای آنان ارسال می شود و به این ترتیب دریافت کننده می تواند از طریق مراجعه به اینترنت، پیام ارسال شده را مشاهده کند. همچنین مشترکین ایرانسل می توانند MMS را مستقیماً به ایمیل فرد مورد نظر خود ارسال کنند.
با صدور مجوزهای لازم برای ارائه مجدد سرویس پیام های چند رسانه ای (MMS)، نحوه فعال سازی این سرویس پیشرفته برای مشترکین ایرانسل اعلام شد.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، سرویس پیام های چند رسانه ای یا همان MMS، برای نخستین بار در کشور توسط ایرانسل معرفی شده و به مشترکین ایرانسل این امکان را می دهد تا انواع فایل های صوتی و تصویری را به همراه متن های طولانی به صورت یکجا به سایر مشترکین ایرانسل و یا نشانی ایمیل آنها ارسال کنند.

برای استفاده از این سرویس، مشترکین قدیمی و جدید ایرانسل می بایست از طریق مراجعه به فروشندگان مجاز ایرانسل، دفاتر پستی سراسر کشور , روزنامه های کثیرالانتشار و یا سایت اینترنتی ایرانسل فرم ثبت نام و فعال سازی سرویس پیام چندرسانه ای را به صورت رایگان دریافت نمایند و نهایتا پس از مطالعه تمامی شرایط و ضوابط استفاده از سرویس پیام چند رسانه ای و تکمیل و امضای فرم آنگاه از طریق پست یا تحویل به نمایندگان فروش ایرانسل درخواست فعال سازی سرویس MMS بر روی سیم کارت خود را به شرح زیر ارسال کنند.

بر این اساس، تمامی مشترکین قدیمی و جدید ایرانسل می توانند با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه و یا کارت ملی خود به یکی از فروشندگان مجاز ایرانسل مراجعه و پس از دریافت رایگان فرم مربوطه، آن را تکمیل کرده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط استفاده از سرویس پیام های چندرسانه ای، محل مشخص شده را امضا کرده و به همراه تصویر شناسنامه یا کارت ملی خود که شماره ایرانسل خود را روی آن درج کرده اند به متصدی مربوطه تحویل دهند.

امضای این فرم به منزله اطلاع از ضوابط و موافقت مشترک برای فعال سازی سرویس MMS برای خط ایرانسل وی محسوب می شود.

همچنین تمامی مشترکین ایرانسل می توانند ضمن به همراه داشتن کپی شناسنامه و یا کارت ملی خود به یکی از دفاتر پستی سراسر کشور مراجعه و فرم مربوطه را به رایگان دریافت کرده و پس از تکمیل و امضا به همراه کپی شناسنامه و یا کارت ملی خود که شماره ایرانسل خویش را نیز روی آن درج کرده اند، داخل یک پاکت قرار داده و با ذکر عبارت “ایرانسل” بر روی پاکت، آن را داخل صندوق پست بیاندازند.

نحوه فعال سازی MMS مشترکین ایرانسلبراساس اعلام روابط عمومی ایرانسل، فرم مربوط به درخواست فعال سازی سرویس پیام های چند رسانه ای، علاوه بر روزنامه های کثیرالانتشار سراسر کشور در وب سایت این شرکت به نشانی ww.Irancell.ir منتشر می شود و مشترکین می توانند این فرم را پس از تکمیل، از طریق پست مانند مراحل قبل در صندوق پست انداخته یا با تحویل به یکی از نمایندگی های رسمی ایرانسل به این شرکت ارسال کنند.

پس از فعال شدن سرویس پیام های چند رسانه ای، مشترکین می توانند به شماره سایر مشترکین ایرانسل پیام چند رسانه ای (MMS) ارسال کنند.

درصورتی که گوشی دریافت کننده فاقد قابلیت تبادل MMS باشد، یک نشانی اینترنتی به همراه یک رمز ورود از طریق پیام کوتاه (SMS) برای آنان ارسال می شود و به این ترتیب دریافت کننده می تواند از طریق مراجعه به اینترنت، پیام ارسال شده را مشاهده کند. همچنین مشترکین ایرانسل می توانند MMS را مستقیماً به ایمیل فرد مورد نظر خود ارسال کنند.

ارسال پیام چند رسانه ای (MMS) برای مشترکین سایر شبکه های تلفن همراه در ایران تا زمانی که این شبکه ها به سیستم MMS مجهز نگردیده اند، امکان پذیر نخواهد بود.

براساس این گزارش، سرویس MMS تنها برای مشترکینی فعال می شود که فرم وِیژه تقاضای فعال سازی این سرویس را به صورت کامل تکمیل، امضاء و به همراه تصویر شناسنامه و یا کارت ملی خود که شماره سیم کارت روی آن درج شده است از طریق شبکه فروشندگان مجاز و یا پست به ایرانسل رسانده باشند.

دریافت فرم درخواست فعال سازی، ارسال فرم پرشده از طریق نمایندگی های مجاز ایرانسل و یا پست و همچنین فعال سازی سرویس MMS برای تمامی مشترکین قدیمی و جدید ایرانسل رایگان است.

اطلاعات بیشتر در این خصوص در سایت اینترنتی www.Irancell.ir قابل مشاهده است.

logo-samandehi