دوشنبه، 04 مرداد 95 - 08:51

براساس تفاهم صورت گرفته میان کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران و مدیر مشتریان بین‌الملل نمایشگاه سبیت که برای حضور در همایش معرفی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در صنعت ICT به ایران سفر کرده، مقرر شد کمیسیون مذکور پاویون ایران را در این نمایشگاه برپا کند.

۱۳۹۵۰۵۰۴۱۷۳۱۴۲۶۴۸۸۲۱۳۳۴۴

 لوبن -مدیر مشتریان بین‌الملل این نمایشگاه- با اعلام این مطلب گفت: بررسی‌های صورت گرفته از بازار ایران و همچنین ارزیابی کلی از برگزاری همایش معرفی پتانسیل‌های سرمایه گذاری در صنعت ICT ایران نشان داد که شرکت‌های بزرگ و فعالی در این کشور حضور دارند و مهندسان و افراد تحصیل کرده زیادی مدیریت این شرکت‌ها را به عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه ایران باید قوانین مربوط به صادرات و مالیات را برای این دسته از افراد تسهیل کند، افزود: بعد از لغو تحریم‌ها، جهان منتظر ارائه ایده‌ها و نظرات جدیدی از طرف ایران است تا پتانسیل‌های بازار این کشور از لحاظ صادرات و واردات بالفعل گردد.

او خاطر نشان کرد: هم‌اکنون تعداد زیادی تشکل در حوزه IT در ایران فعالیت می‌کند که شایسته است این تشکل‌ها به صورت هماهنگ و بر اساس یک برنامه مدون بتوانند در نمایشگاه‌های معتبری چون سبیت حضور داشته باشند تا بتوانند پتانسیل‌های خود را از لحاظ علمی و فنی به جهان ارائه دهند.

لوبن با اشاره به اینکه ما حاضریم به این تشکل‌ها کمک کنیم تا بتوانند وارد بازار ICT جهان شوند، گفت: این حمایت‌ها در قالب مشاوره به شرکت‌ها و تشکل‌ها برای حضور در بهترین مکان جهت شناسایی فعالیت‌های مرتبط با آن شرکت‌ها و ارائه پیشنهادهای ویژه در این نمایشگاه است.

وی افزود: در همین راستا و بر اساس تفاهم صورت گرفته با کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران، مقرر شد  این کمیسیون پاویون جمهوری اسلامی ایران را در نمایشگاه برپا کند تا امکان حضور منسجم و قوی تولیدکنندگان و فعالان صنعت ICT ایران در این نمایشگاه فراهم گردد.

او خاطر نشان کرد: نمایشگاه سبیت آلمان هرساله در ماه مارس و در شهر هانوفر این کشور برگزار می‌شود و پذیرای تعداد زیادی از شرکت‌های بین‌المللی فعال در صنعت ICT است.

logo-samandehi