چهارشنبه، 06 فروردین 93 - 00:27

 

Communications connectivity

اگر شما هم یکی از آن دسته کاربران اینترنتی هستید که سال‌‌ها از یک رمز عبور ساده برای ورود به سایت‌ها و سرویس‌های اینترنتی مختلف استفاده می‌کنند، برای امنیت اینترنتی خود شدیدا به کمک نیاز دارید. تهدیدات اینترنتی هر سال پیچیده‌تر شده و حالا، مسئله به روز بودن ابزار امنیتی بیشتر از همیشه اهمیت یافته است. از خوش‌شانسی شما، کاربران وب عموما صرفه‌جو هستند و شما می‌توانید ابزارهای امنیتی بسیار فوق‌العاده‌ای را بدون پرداخت هزینه، دانلود و استفاده کنید.ما  ۷ نمونه از بهترین ابزارهای امنیتی موجود را جمع‌آوری کرده‌ایم. می‌توانید از این لیستی که شامل بهترین گزینه‌های آنتی‌ویروس رایگان جهت حفظ کامپیوتر و اطلاعات روی آن از آسیب‌ها استفاده کنید.

HTTPS Everywher

از افزونه مرورگر HTTPS Everywhere روی کروم و فایرفاکس استفاده کنید تا ایمنی داده‌ها و ارتباطات آنلاین‌تان تامین شود.  HTTPS از حملات جاسوسی در طول دانلود‌ها، ساخت حساب‌ها و تبادل داده جلوگیری می‌کند.

LastPass

حتی ایمن‌ترین رمزهای عبور هم باید گاه گداری به خاطر آورده شوند. این همان جایی است که LastPass وارد میدان می‌شود. این برنامه همه رمز‌های عبور شما را در یک پایگاه داده کدگذاری‌شده ثبت کرده و زمان ورود به هر سایتی اطلاعات ورود شما را به صورت خودکار در محل تعیین شده وارد می‌نماید.

حتی می‌توانید از این برنامه برای ساخت رمزهای عبور ایمن هم استفاده کنید و وسوسه آزاردهنده استفاده از یک رمزعبور برای همه وب‌سایت‌ها را از سر راه خود بردارید.

LongURL

اگر از کاربران توییتر هستید، حتما لینک‌های کوتاه شده را دیده‌اید. با اینکه لینک‌های کوتاه از نامنظم و زشت شدن محیط وب جلوگیری می‌کنند اما می‌توانند باعث هدایت شما به سایت‌های مخاطره‌آمیز شوند. از ابزار LongURL برای تبدیل لینک‌های کوتاه به لینک اصلی استفاده کنید.

NoScript

این افزونه مفید برای مرورگر فایرفاکس با جلوگیری از عملکرد پلاگین‌هایی همچون جاوا‌اسکریپت و فلش در وب‌سایت‌هایی که در “لیست سفید” شما ثبت نشده‌اند، شما را از حملات احتمالی محافظت می‌کند.

Trusteer Rapport

Trusteer Rapport یک ابزار کدگذاری و ضد نرم‌افزارهای مخرب است که برنده جایزه نیز بوده و راه هر گونه شخص ثالثی را از دزدیدن اطلاعات شما مسدود می‌کند. همچنین این ابزار از ورود شما به سایت‌های جعلی که شکل ظاهریشان را  مشابه سایت‌هایی مثل سایت بانک‌تان کرده باشند جلوگیری می‌نمایند.

تایید دو مرحله‌ای

تایید رمزعبور دو مرحله‌ای یکی از ابزارهای ضروری برای کاربرانی است که چندین حساب کاربری دارند. یک سرویس اختیاری رایگان از سوی سایت‌هایی مثل گوگل، فیس‌بوک و توییتر ارائه می‌شود که برای دسترسی به حسابتان، نیازمند “اجازه” دادن شما از طریق وارد کردن یک کد در موبایلتان است.

VirusTotal

هرگونه فایل یا لینک مشکوکی را از طریق این ابزار وب (که یکی از زیرمجموعه‌های گوگل است) اجرا کنید تا آن‌ها را برای وجود یا عدم وجود ویروس، کرم اینترنتی، تروجان و انواع دیگر نرم‌افزارهای مخرب بررسی کند.

logo-samandehi