چهارشنبه، 07 آبان 93 - 06:20

بر اساس گزارش‌ها، هکرهایی که مشکوک به همکاری با دولت روسیه هستند، موفق شده‌اند به بخشی از شبکه کامپیوتری کاخ سفید رخنه کنند. واشنگتن پست در این باره می‌گوید شبکه‌ غیر محرمانه این ساختمان در طول حمله‌ای در دو یا سه هفته گذشته به خطر افتاد بود.

US-POLITICS-OBAMA-SHUTDOWN

تحقیقات گسترده‌ای اکنون به وسیله اف.بی.آی، سرویس مخفی (Secret Service) و امنیت ملی (National Security) در حال انجام است. به تازگی چند برنامه جاسوسی سایبری متعلق به هکر‌ها که به پشتوانه دولت روسیه این رخنه را انجام داده‌اند توسط شرکت‌های امنیتی کشف و گزارش شده است.

اهدافی که تاکنون برای این حمله برشمرده می‌شود شامل ناتو، دولت اوکراین و پیمانکاران دفاعی آمریکا است. به نقل از مقاماتی که نمی‌خواستند نامشان فاش شود، واشنگتن پست گزارش داده، تا به این لحظه هیچ مدرکی وجود ندارد که این حمله توانسته باشد شبکه‌های محرمانه کاخ سفید را هم متاثر کند.

کاخ سفید اعلام کرده:

به صورت منظم، کسانی در بیرون از اینجا حضور دارند که در تلاش هستند به سیستم ما نفوذ کنند. این یک مبارزه برای دولت و سیستم‌های کامپیوتری دولت است، بنابراین همیشه این نگرانی برای ما وجود دارد که افرادی تلاش کنند به سیستم‌ها رخنه کنند و به شبکه‌های ما دسترسی پیدا کنند.

در نتیجه این رخنه صورت گرفته، از برخی کارکنان خواسته شده که رمز عبور خود را تغییر دهند و همچنین دسترسی به شبکه داخلی برای مدتی موقت به حالت تعلیق درآمده است. پیش از این، حمله روسیه به سیستم‌های کامپیوتر‌های در سال ۲۰۰۸ باعث خسارت‌های قابل توجه شده بود و تعمیرات لازم، چندین ماه طول کشید.

logo-samandehi