دوشنبه، 17 تیر 92 - 02:52
RSS چیست

 

RSS چیست

RSS چیست

RSS که مخفف کلمه Rich Site Summary یا Really Simple Syndication است به خلاصه یا غنی سازی شده مطالب وب سایت گفته میشه . RSS برای توزیع اخبار ، مطالب ، عناوین خبری،  مطالب جدید وبسایت بر مبنای کدهای XML استفاده میشه .اغلب وبسایتها و وبلاگ ها این خدمت رو به شما ارائه می کنن و تنها چیزی که نیاز دارید یک RSS خوان (یا خبر خوان) برای خواندن مطالب هست . به عنوان مثال یکی از این برنامه ها Google reader هست که می تونید از اون استفاده کنید.

مزایای استفاده از RSS :

 • ترافیک وبسایت
  یک روش خوب برای افزایش ترافیک وبسایت برای برنامه نویسان وبسایت به شمار میره . وقتی بازدید کننده  RSS  سایت شمارو به RSS Reader  اضافه میکنه از تغییرات سایت شما مطلع میشه و دفعات بعدی هم به سایتتون بر میگرده.
 • جلوگیری از رفتن به spam در Email ها
  اغلب اخبار یا مطالبی که برای کاربران سایت ارسال میشه در قسمت spam قرار میگیره و خیلی از اونهارو کاربرای سایت نمی بینن و از دستش میدن  . یکی از مزیت های RSS اینه که چنین مشکلی رو نداره .
 • استفاده از مطالب سایت شما
  یکی از بهترین مزایای RSS این که افراد دیگه به راحتی می تونن از مطالب شما تو وبسایت خودشون استفاده کنن یعنی مطالب شما رو تو سایتشون قرار بدن . اگه شما خوراک یا همون rss feeds  رو به شخص دیگه ای بدید میتونه با استفاده از کدهای جاوا اونو تو سایت خودش قرار بده و از مطالبتون استفاده کنه.  این کار کمک زیادی به افزایش ترافیک سایت شما میکنه .
 • دنبال کردن مطالب یک سایت
  Rss این امکان رو به کاربر هم میده که میتونه نو وقت صرفه جویی کنه و دیگه نیازی به اومدن به سایت نداشته باشه و از طریق rss reader از آخرین مطالب مطلع بشه.

logo-samandehi