دوشنبه، 29 آبان 96 - 11:25

علی یارمحمدیان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی از دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۷۳دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه خوراسگان در سال ۱۳۸۲ می باشد.

 

نمایشگاه اتوکام در بین دیگر نمایشگاه های اصفهان، همیشه جزء پرمخاطب ترین نمایشگاه ها می باشد. این محبوبیت چگونه حاصل شده است؟

استمرار و نظم در برگزاری یکی از مهم ترین شاخص های این نمایشگاه بوده است. این ویژگی حتی در نمایشگاه الکامپ تهران نیز مشاهده نمی شود و نمایشگاه تهران در برخی دوره ها به دلیل تغییر مجری برگزار کننده و یا تغییر سیاست ها نظم و کیفیت خود را از دست داده است. از سوی دیگر به دلیل حضور شرکت های معتبر و توانمند حوزه آی تی در اصفهان و بازار بسیار خوبی که این استان در اختیار دارد، این نمایشگاه از جایگاه مناسبی در کشور برخوردار است. حمایت مسوولان و متولیان امر از این نمایشگاه را نیز می توان در افزایش و اعتبار آن مؤثر دانست.

کیفیت حضور شرکت ها، رویدادها و برنامه های جانبی این نمایشگاه که ابعاد علمی نمایشگاه را تقویت کرده است، همکاری تنگاتنگ شرکت نمایشگاه با سازمان نظام صنفی رایانه ای استان به عنوان نهاد تخصصی این حوزه نیز از دیگر دلایل موفقیت این نمایشگاه است.

عوامل موفقیت نمایشگاه اتوکام در اصفهان و ایران بعد از نمایشگاه الکامپ را در چه می دانید؟

به غیر از دلایل فوق که در پاسخ سوال قبلی آمد، نگاه غیرتجاری به این نمایشگاه را می توان مهم ترین عامل موفقیت این نمایشگاه برشمرد. نمایشگاه اتوکام در سال های گذشته، هر ساله سعی کرده مسیر بهبود و ارتقای کیفی خود را در پیش گیرد. البته در برخی دوره ها به دلایلی چون رکود صنعت آی تی و وضعیت مالی نامناسب شرکت ها، در اجرای این هدف موفق نبوده اما رویکرد نمایشگاه همواره به این سمت بوده است. این نگاه غیرتجاری باعث شده کیفیت رویدادهای جانبی و علمی نمایشگاه ارتقا یابد و در انتخاب مشارکت کنندگان نیز دقت نظر خاصی اعمال شود.

رویکردهای نمایشگاه امسال چیست؟

موضوعات داده کاوی و اینترنت اشیا رویکرد اصلی است و شرکت هایی که در این حوزه فعالیت قرار دارند، در اولویت قرار خواهند گرفت. انتظار می رود در سال جاری که سال ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ” نام گرفته است نمایشگاه اتوکام نیز بتواند بهبود مؤثری در کسب و کارهای این حوزه داشته باشد.

اتوکام ۲۰۱۷ میزبان چند مشارکت کننده از چه استان هایی می باشد؟

۱۰۷ شرکت از استان های تهران، اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی

چند سالی هست که حداقل جامعه فناوری اطلاعات در انتظار برگزاری نمایشگاه اتوکام در محلی هستند که بتوانند تمام توانمندیهای خود را به نمایش بگذارند.آیا سال ۲۰۱۸ شاهد این اتفاق خواهیم بود؟

در صورت تحقق به موقع بودجه و افزایش سرمایه توسط سهامداران در موعد مقرر، شاهد افتتاح فاز نخست پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان در سال ۹۷ هستیم و در این صورت دور بعدی نمایشگاه اتوکام در محلی کاملاً استاندارد و برخوردار از مؤلفه های بین المللی برگزار می شود.

logo-samandehi