جمعه، 27 تیر 93 - 10:51

 

همه ما منتظریم تا گوشی  iPhone 6 بالخره رونمایی شود تا بدانیم این گوشی تکنولوژیکی اپل چه در بطن خود دارد! اما تا این گوشی رونمایی شود شایعه ها و اخبار کم و زیاد به گوشمان خواهد رسید! اما امروز خبری داریم از دوربین گوشی آیفون ۶ که بسیاری از افراد منتظر آن هستند! در واقع با تولید هر گوشی جدید همه به فکر این هستند که با چیزی پر کیفیت تر از سایر تکنولوژی های روز روبرو شوند!

iphone-6

اما خبرهایی که امروز در مورد گوشی آیفون ۶ شنیدیم از نظر دوربین و کیفیت آن چیزی فرای سایر تکنولوژی ها ندارد!این گوشی به گزارشی معتبر از سنسور Exmor IMX220 دوربین سونی استفاده می کند! IMX220 در واقع یک تکنولوژی عالی است که با ۱۳ مگاپیکسل قادر به ضبط ویدیو۱۰۸۰p می باشد! در صورتی که آیفون ۵ از دوربینی استفاده می کند که خیلی کمتر از دوربین سونی کیفیت دارد و با ۸ مگاپیکسل، کیفیت کار می کند! این یعنی آیفون ۶ با استفاده از دوربین سونی پرشی بسیار بزرگ داشته است! اما کسانی که صرفا به دنبال کیفیت دوربین هستند باید بین سونی و اپل را  کدام یک انتخاب کنند!

اگر چه انتظار می رود که اپل این بار گوشی بسیار متفاوتی روانه بازار تکنولوژی کند اما به نظر می رسد که از نظر دوربین کار جدید انجام نداده است! و این ممکن است روی فروش این دستگاه تاثیر داشته باشد چرا که همه گوشی های اپل را به عنوان گوشی های انحصاری و کاملا متفاوت از نظر ظاهر و سخت افزار و باطن و نرم افزار می شناسند! البته باید کم کم منتظر این باشیم که سیری اپل به عنوان نرم افزاری برای سامسونگ تبدیل شود!

logo-samandehi