چهارشنبه، 20 مهر 01 - 09:07

 

گروه بسپار شیمی سپیدان از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به حضور در جمع چهار شرکت دانش‌بنیان انجمن پارک‌های علمی آسیا (ASPA)در سال ۲۰۲۲ شد.

این شرکت دانش‌بنیان با تولید محصولات کامپاندی با ارائه چهل محصول دانش بنیان اختصاصی و با قابلیت تجاری‌سازی محصولات و همچنین ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های شیمیایی و کشاورزی با هدف سودآوری بالا، تأمین زنجیره ارزش و دسترسی به دانش موفق به حضور در جمع چهار شرکت برتر دانش بنیان آسیایی شد.

به گزارش ایسنا و بر اساس اعلام وبسایت “aspa”، این جایزه به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که در آن‌ها به کمک مهارت‌های مدیریتی بالا، ایده‌های کاربردی و دانش‌های فنی متعدد به مرحله تجاری‌سازی رسیده و در جهت توسعه فناوری در آسیا نقش بسزایی داشته باشند.

مراسم انتخاب شرکت برتر دانش بنیان آسیا «جایزه ASPA» هر ساله از سوی انجمن بین‌المللی پارک‌های علمی آسیا میان شرکت‌ها، مؤسسات مستقر در پارک‌های علم و فناوری عضو این انجمن با هدف تشویق شرکت‌های «دانش‌بنیان» و فن‌آفرین برای دستیابی به روحیه تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه، ایجاد فرصت‌های مناسب در راستای یافتن شریک تجاری و معرفی مدل‌های شرکت‌های موفق برگزار می‌شود.

گروه بسپار شیمی سپیدان با نام تجاری (BCS)، به‌عنوان یک آزمایشگاه نوآوری پیشرو و متمرکز بر توسعه اکوسیستم نوآوری، تولید و تامین پلیمرهای مهندسی و پیشرفته صنعتی محسوب می‌شود. با راه‌اندازی مرکز توسعه کسب و کار و نوآوری سازمانی و همچنین ایجاد مرکز تحقیقات و نوآوری محصول در دانشگاه صنعتی اصفهان به همراه راه‌اندازی و تجهیز سه کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان در صدد پیشبرد اهداف خود در قالب زنجیره کامل نوآوری است، این شرکت به تدریج با گسترش مراکز تحقیقات و توسعه در کشورهای آلمان، ترکیه، چین، امارات متحده عربی، تایوان، هند، صربستان، ویتنام، مالزی، کره جنوبی و ایتالیا؛ موفق به قرار گرفتن در جایگاه برتر تأمین، تولید و نوآوری محصولات پلیمری در صنعت کشور شده است.

logo-samandehi