دوشنبه، 09 اسفند 95 - 08:44

 

نوکیا از سال ۲۰۰۰ تا کنون حدود ۱۲۶ میلیون از نسخه اصلی ۳۳۱۰ را به فروش رسانده است. در آن زمان هیچ آیفونی وجود نداشت و این تلفن همراه بازی «مار» را در اختیار شما قرار می داد و شما را سرگرم می کرد. هم اکنون فنلاندی ها در کنگره جهانی موبایل نسخه ای مدرن از موبایل مورد اشاره را معرفی کرده اند. همانند نسخه اصلی، این تلفن همراه نیز نوکیا ۳۳۱۰ نام گرفته اما اکنون از نرم افزار نوکیا سری ۳۰+ بهره می برد.

گفتنی است نسخه جدید نوکیا ۳۳۱۰ به یک صفحه نمایش ۲٫۴ اینچ QVGA مجهز بوده و از یک دوربین دو مگاپیکسل و حتی درگاه حافظه ذخیره سازی میکرو SD برخوردار است.

مسلماً مشخصات فوق برای استاندارد موجود در تلفن های همراه امروزی بسیار مبتدیانه بوده اما برای موبایل های غیرهوشمند جالب توجه است. بر خلاف ظاهر آجر مانند نسخه اصلی نوکیا ۳۳۱۰، فیچرفون جدید معرفی شده به عنوان مدلی مدرن دارای بدنه کوچکتر، با ضخامت کمتر و سبکتر است.

همچنین می بایست اشاره کرد که نوکیا ۳۳۱۰ جدید در رنگ های متنوع و زیبای زرد براق، قرمز، خاکستری مات و آبی تیره به بازار عرضه می شود. علاوه بر آن موبایل جدید دارای نسخه ای بروز شده از بازی نوستالژیک «مار» است.

لازم به ذکر است نرم افزار اوپرا مینی برای مرور صفحات وب به صورت ابتدایی نیز در دسترس کاربران خواهد بود اما نکته قابل توجه عمر باتری بسیار طولانی نوکیا ۳۳۱۰ جدید است که به گفته شرکت سازنده جوابگوی ۲۵ روز به صورت آماده به کار و ۲۲ ساعت مکالمه خواهد بود.

کمپانی فنلاندی HMD در نظر دارد تا نوکیا ۳۳۱۰ را در سه ماهه دوم سال جاری و با قیمت ۵۲ دلار به بازار عرضه کند.

logo-samandehi