جمعه، 19 اردیبهشت 93 - 12:49

 

toq-578-80

امسال بیش از سال های گذشته بیشتر روی ساعت های هوشمند تمرکز شده است. به طوری که کمپانی های بزرگی وارد چرخه طراحی و تولید و ساخت این ساعت ها شده اند! به هر حال به تازگی دیده ایم که شرکت taq هم وارد این چرخه شده است و در اولین اخبار و آمار خود خبری می دهد که شاید در هیچ جای دنیا شما نشنیده باشید!حقیقتا برای ماندن در دنیای تکنولوژی باید حرفی نو برای گفتن داشت در غیر اینصورت رقابت سخت خواهد شد.

بیایید کمی از خود ساعت هوشمند taq استفاده کنیم و کمی در مورد آن بدانیم. بعد از بررسی پایه ای بسیاری از ساعت های هوشمند من به این نتیجه رسیدم که نمایشگر کوالکام taq یکی از بهترین که نه ، بهترین نمایشگری است که تا کنون برای ساعت های هوشمند آزموده ایم. مهمترین ویژگی این نمایشگر این است که به طور خود کار و بدون نیاز به هیچ اتصالی شارژ می شود و این یعنی تقریبا تضمین ماندگاری این اسمارت واچ! از طرفی دیگر این ساعت با ویژگی های بسیار زیادی برای تنظیمات و کاربرد ارائه شده است که می تواند کارهای بسیاری کند. طراحی ظریف و باریک این ساعت هم که قطعا دل بسیاری از کاربران را خواهد برد اما همه چیز به همینجا ختم نمی شود!

Smartwatch

این شرکت در ادامه گفتگو ها و اخباری که روی صفحه خود گذاشت اذعان کرد که ساعت هوشمند taq  مجهز به دستگاهی می شود که بتواند فرامین  صوتی را تشخیص دهد. بنابراین با همین ویژگی کوچک اما موثر و کاربردی این ساعت در لیست ساعت هایی قرار می گیرد که از فرامین صوتی  قدرتمند پشتیبانی می کند! یک نکته بسیار خوب و ظریف در این باره این است که شما برای استفاده از این تشخیص دهنده اصلا نیاز به استفاده از گوشی های هدست متصل به ساعت ندارید بلکه تمام این ویژگی ها در خود ساعت قرار داده شده است و این نیاز سخت افزارهای اضافه را مرتفع کرده است و می توان گفت این خود گامی بلند در موفقیت این ساعت برای عدم نیاز به ابزار اضافی را داراست. البته هم اکنون ساعت های taq  دارای امکان تشخیص گر متنی است اما این خبر بسیار خوبی برای دارندگان اسمارت واچ های تاک است که می توانند ساعت های خود را به زودی به روز کنند تا از این سرویس برخوردار شوند.

Smartwatch

برای شروع این سرویس را مورد امتحان قرار دادیم. زمانی که شما می خواهید به دنبال مخاطب ها یا پیام های متنی که برایتان آمده است بگردید یک آیکون میکروفون را مشاهده می کنید، که باید روی این میکروفون ضربه بزنید ( اصطلاحا تپ کنید ) تا بتوانید به راحتی، به مدت ده ثانیه با آن صحبت کنید! درواقع این یک تست اولیه بود و نشان می دهد که چقدر این سرویس هوشیارانه عمل می کند و دقیقا عین همان چیزی است که در تبلیغات آن اعلام شده بود!

Smartwatch

این امکان هر چقدر هم که از جذابیت هایی برخوردار باشد دارای ویژگی است که طول عمر باطری را کاهش می دهد و این می تواند به نحوی موجب هشدار و کمی دقت برای دارندگان این ساعت ها باشد. با این حال با بیان این ویژگی ما ملزم به تغییر افکارمان هستیم! به هر حال تغییری که بعد از حدود ۶ ماه رخ داده آیا ارزش این را داشته است؟ خب می توان گفت این سرویس این ساعت را جذاب تر کرده است اما برای مشکل طول عمر باطری هم باید فکری کرد! به هرحال ما و تمام دارندگان این ساعت از این خرسندیم که این ساعت دارای امکانات جالبی نظیر شناساگر ها، فرامین صوتی برای انجام کار، ظاهری زیبا با ویژگی های بسیار بالا است و این همین قدر هم برای ما جذاب است اما حقیقتا باید برای رفع مشکل طول عمر باطری باید فکری بشود! اینکه این ساعت طوری طراحی شده که بتواند به راحتی و بدون نیاز به اتصال خارجی شارژ شود احتمالا گام بسیار مناسبی است که کمک می کند که بتوان به طرح هایی برای بهبود مشکل طول عمر باطری رسید!

Smartwatch

هر چند ساعت هوشمند و بی نظیر taq  از نمونه های جالب و کاربردی ساعت هاست اما  ساعت های هوشمند مبتنی بر اندروید نظیر Moto 360 و  LG G که ساعت هوشمند ال جی است هوشمندانه تر و پیشرفته تر محسوب می شوند و نتایج این گزینه ها را هم تایید کرده است اما تلاش ها برای نرم افزار های تشخیص گر به صورت استفاده از نرم افزارهای جداگانه یا شخص ثالث و نصب آن روی گوشی ها در حال تحقیق و توسعه است.

Smartwatch

اگر مقایسه ای بین ساعت های هوشمند داشته باشید می توانید بفهمید که ساعت هوشمند taq  کاربردی تر است و بهتر می توان از آن در زندگی خود بهره برد اما می توان انتظار داشت که در سال آینده روی دست بسیاری از ما یکی از ساعت های هوشمند خواهد بود حتی I wach اپل هم مدت ها بین مردم محبوب خواهد بود و با قیمت های پایینتر عرضه می شود.

تا کنون دو مدل از ساعت های هوشمند taq  روانه بازار شده است که می توانید آن ها را در مدل های Qualcomm Toq – Smartwatch for Android Smartphone – White  و Qualcomm Toq – Smartwatch for Android Smartphone – Black  مشاهده کنید. البته دارندگان این ساعت ها می توانند به راحتی با به روز رسانی جدید ساعت خود را از این امکان شناساگر صوتی بهره مند کنند

logo-samandehi