چهارشنبه، 16 آذر 01 - 10:39

 

اسپیس ایکس پس استارلینک به‌تازگی از استارشیلد رونمایی کرد. این اینترنت ماهواره ای برخلاف استارلینک در دسترس مردم عادی قرار نمی‌گیرد.خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارشیلد تنها در اختیار بعضی از دولت‌ها گذاشته می‌شود.اسپیس ایکس از سرویس جدید اینترنت ماهواره‌ای رمزگذاری شده‌ خود با نام «استارشیلد» (Starshield) با هدف استفاده توسط دولت‌ها رونمایی کرد؛ البته نه همه‌ دولت‌ها.

این سرویس جدید دارای ویژگی‌های بیشتری متناسب با کاربردهای دولتی آن در حوزه امنیت است و می‌تواند نیاز دولت‌ها را پوشش دهد. طی سال‌های گذشته اسپیس ایکس، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در اختیار کاربران عادی قرار می‌دهد. اما اکنون سرویس جدید، کاربرد دیگری از اینترنت ماهواره‌ای را فراهم می‌کند.به‌نظر می‌رسد دولت‌ها به اینترنت ماهواره‌ای با ویژگی‌های متفاوتی نسبت به کاربران عادی نیاز دارند و اسپیس ایکس، با معرفی سرویس جدید استارشیلد به این نیاز پاسخ می‌دهد.

معرفی اینترنت ماهواره‌ای استارشیلد

اسپیس ایکس می‌گوید استارشیلد رمزگذاری شده است و برای ارتباطات با امنیت بالا کاربرد دارد. در حال حاضر سرویس اینترنتی ماهوراه‌ای استارلینک، داده‌های کاربر نهایی را رمزگذاری می‌کند. نسخه جدید این سرویس یعنی استارشیلد، از سطح امنیتی بالاتری برخوردار است و قابلیت رمزگذاری با اطمینان بالاتری را ارائه می‌دهد. در این سرویس داده‌ها در سطح امنیتی بالاتری رمزگذاری و طبقه‌بندی می‌شوند. استارشیلد حتی می‌تواند از ماهواره‌هایی که تحت عنوان ماهواره‌های جاسوسی شناخته می‌شوند نیز پشتیبانی کند.اسپیس ایکس می‌گوید سرویس جدید اینترنت ماهواره‌ای مخصوص دولت‌های این شرکت حتی می‌تواند به‌صورت سفارشی برای برخی مشتریان دولتی طراحی و تنظیم شود.

logo-samandehi