دوشنبه، 19 اسفند 92 - 02:31

 

برندگان بخش فناوری‌های پوشیدنی نمایشگاه فناوری SXSW 2014 معرفی شدند.  در این نمایشگاه که طی روز‌های گذشته در شهر اوستین تگزاس آمریکا برگزار شد، ۴۸ شرکت در شش گروه فناوری از جمله فناوری‌های پوشیدنی، سرگرمی و محتوا، داده، سلامت، اجتماعی و ابتکاری به رقابت پرداختند. در این رقابت سه تیم در هر گروه به عنوان فینالیست شناسایی و تیم برتر ۴ هزار دلار برنده می‌شود. در گروه فناوری‌های پوشیدنی شرکت Skully Helmets سازنده کلاه ایمنی برنده این جایزه شد.این کلاه یک دوربین دید عقب ۱۸۰ درجه‌ای دارد که تصاویر را به یک نمایشگر شفاف در کلاه منتقل می‌کند. از این رو چشم راننده می‌تواند علاوه ‌بر دید روبه‌رو دید کاملی از اطراف خود نیز داشته باشد. گفته می‌شود این کلاه، ایمن‌ترین کلاه موتور سیکلت روی زمین است.

فینالیست دیگر این گروه، دست بند Nymi – ردیاب تناسب اندام است که از ضربان قلب منحصربه‌فرد کاربر برای تایید هویت استفاده می‌کند.
فینالیست دیگر نیز شرکتی هلندی بود که پوشاکی را عرضه کرده که سلول‌های خورشیدی در بافت آن تلفیق شده است.

سربند تناسب اندام Spree

این سربند سرعت، مسافت، زمان، ضربان  قلب، میزان کالری سوزانده شده و دمای بدن را نظارت می‌کند.


* پیراهن تناسب اندام Athos

پیراهن تناسب اندام Athos تصویر کامل‌تری از تناسب اندام را فراهم می‌آورد و با ردیابی دقیق کار عضلات بدن و همچنین شکل اندام و فعالیت سیستم تنفسی و قلب و عروقی بدن عرضه می‌کند.

*ردیاب تناسب اندام Garmin Vivofit

شرکت سازنده این ردیاب می‌گوید این سیستم دارای یک باتری با عمر یک‌سال است و می‌تواند اهداف شخصی سازی شده کاربر را به او بگوید و اگر کاربر بیش از اندازه بی‌تحرک باشد، به او هشدار می‌دهد.

*ردیاب تناسب اندام Atlas

ردیاب تناسب اندام Atlas می‌تواند فعالیت بدنی کاربر را تشخیص دهد، تکرار را بشمارد، کالری‌هایی که در حین ورزش کردن می‌سوزد، محاسبه و اندام بدن را ارزیابی کند.
سیستم Withings Pulse یک ردیاب هوشمند هشت گرمی است که فعالیت بدن را طی هفت روز هفته و به‌طور بیست و چهار ساعته ردیابی می‌کند، ضربان قلب را اندازه‌گیری می‌کند و به کاربر در بهبود وضعیت سلامتش کمک می‌کند.


* دستبند June

دستبند June توسط شرکت Netatmo ساخته شده و قرار گرفتن کاربر در معرض خورشید را اندازه‌گیری کرده و توصیه می‌کند که چگونه از پوست در برابر تاثیرات خورشید محافظت کند.

logo-samandehi