دوشنبه، 13 مرداد 93 - 01:22

 

SaveOneLife-Lemur-Studio-1

استودیو لیمر، کفش هایی طراحی کرده که می توانند مین ها را از فاصله ۲ متری تشخیص داده و به شخصی که آن ها را پوشیده اخطار دهند. کفش های SaveOneLife به قصد نجات جان سربازان طراحی شده اند اما مردم عادی و کشاورزان زیادی هم هر سال قربانی این سلاح مخفی و کشنده می شوند.کارکرد این کفش ها چندان تفاوتی با یک فلز یاب ندارد، یک فرستنده رادیویی و یک پردازنده که میدان الکتریکی تولید شده توسط اشیا فلزی بزرگ را تشخیص می دهد ابزارهای اصلی به کار رفته در آنها برای شناسایی مین و نجات جان فردی هستند که کفش های مذکور را به پا کرده است.

SaveOneLife-Lemur-Studio-2

مناطق بسیاری از جمله مزارع و جنگل ها در کلمبیا، پر از مین های زمینی فعال هستند که طی ۲۴ سال گذشته ۲ هزار نفر را کشته و ۱۰ هزار نفر را زخمی کرده اند. کفش های لیمر به مردم عادی و سربازها کمک می کنند تا خیلی سریع متوجه حضورشان در مناطق خطرناکی مانند میدان های مین شوند. اطلاعات جمع آوری شده توسط پردازنده درون کفش، از طریق فرستنده به دستبندی که صاحبان این کفش ها در دست دارند ارسال می شود و محل دقیق مین را نمایش می دهد.

طراحان استودیو لیمر، طی سال های گذشته جوایز بسیاری از جمله جایزه Red Dot Design سنگاپور را کسب کرده اند و افتخارات بسیاری در رزومه کاری شان ثبت شده است.

[button color=”green” size=”medium” link=”http://inhabitat.com/lemur-studios-saveonelife-boot-sole-can-detect-active-landmines-from-65-feet-away/” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi