یکشنبه، 28 اردیبهشت 93 - 09:52

یکی از سنگین‌ترین و عذاب‌آورترین موارد ممکنه در میان تمامی کارهای خانه، بدون شک تمیز کردن زمین است. این کار برای بانوان بسیار سخت است زیرا با کمردرد و خستگی زیاد همراه است ولی در ادامه به معرفی پنج روبات نظافتچی که خانم‌ها عاشق آن‌ها خواهند شد خواهیم پرداخت.این دستگاه‌ها دارای قیمت‌های متنوع و خدمات متفاوتی هستند ولی وجهه مشترک همه آن‌ها، هوشمند بودن ابزار و قدرت بالای نظافت آن‌هاست. این دستگاه‌ها همگی قابلیت تمیز کردن سطوح صاف را دارند و بر اساس مدل، می‌توانند سطوح مختلفی را تمیز نمایند و همین امر موجب شده است تا کاربری آن‌ها برای افراد و مکان‌های مختلف، متنوع باشد.این دستگاه‌ها قیمت‌های متنوعی دارند و از ۲۵۰ تا ۶۰۰ دلار، قیمت داشته باشند و همین امر انتخاب را برای افراد مختلف، ساده خواهد نمود، البته به آقایان پیشنهادی می‌کنیم که اجازه ندهند همسرانشان این مقاله را مطالعه نمایند.

این دستگاه‌ها همگی از منبع تغذیه داخلی استفاده می‌کنند و با کمک باتری به کار کردن ادامه می‌دهند و همین امر نزی موجب آزادی عمل آن‌ها خواهد شد. این دستگاه‌ها به‌سادگی می‌توانند مسیر حرکتی خود را بیابند و در میان اشیاء مختلف موجود در خانه مانور داده و گوشه‌ و کنارهای خانه را تمیز نمایند. حتی در برخی موارد، این دستگاه‌ها قابلیت تنظیم زمان‌بندی دارند و در زمان خاصی می‌توانند به‌طور خودکار شروع به کار کردن و نظافت کنند.مشخصات و قیمت جهانی این دستگاه‌ها به ترتیب شامل موارد زیر است:

iRobot Braava 380t

1

این مدل با قیمت ۳۰۰ دلاری خود، شاید بهترین گزینه ممکن دز این لیست باشد و شاید بتوان آن را دقیق‌ترین دستگاه میان تمامی مدل‌های موجود در بازار دانست. این مدل می‌تواند تقریبا تمامی اشغال‌های موجود بر روی زمین را جمع‌آوری نماید و به همین دلیل نیز داشتن این دستگاه کاملا به‌صرفه به نظر می‌رسد. این دستگاه در رده قیمتی و قدرتی، وسوسه‌برانگیزترین دستگاه موجود در بازار به نظر می‌رسد.البته معایبی نیز در این دستگاه وجود دارد که می‌توان مهم‌ترین آن‌ها را عدم امکان برنامه‌ریزی دستگاه برای کارکرد اتوماتیک دانست.

iRobot Scooba 450

2

در حالی که بیشتر مدل‌های موجود در میان تمیزکنندگان زمین، برای فعالیت‌های سبک طراحی‌شده‌اند، می‌توان این مدل را به‌عنوان یک استثنا به‌حساب آورد زیرا این دستگاه به‌خوبی می‌تواند محیط‌های بسیار کثیف و زمین‌ پر از آشغال را تمیز کند.البته این امکانات، هزینه بالایی نیز خواهد داشت و برای خرید آن باید بین نزدیک به ۶۰۰ دلار هزینه نمایید.از معایب این مدل نیز می‌توان به مدت کارکرد باتری آن اشاره نمود که با دو ساعت شارژ شدن، تنها می‌تواند به مدت ۴۰ دقیقه به کار کردن ادامه بدهد.

Moneual Rydis H67

3

این دستگاه ۴۰۰ دلاری می‌تواند به تمامی گوشه و کنارهای خانه شما سر بزند و طراحی آن نیز به نحوی انجام‌شده است که با دیدن آن، حس نخواهید کرد که یک محصول عجیب در وسط خانه قرار گرفته است، شاید بتوان این طراحی را بسیار شبیه به دیسکمن‌های قدیمی دانست، البته در ابعادی به‌مراتب بزرگ‌تر.این مدل به صورتی طراحی‌شده است که می‌تواند در محیط‌ها و سطوح مختلف، به‌خوبی کار کند و به همین دلیل نیز کاربرد آن، برای شرکت‌ها و خانه‌ها به یک اندازه مفید خواهد بود.البته معایب این دستگاه نیز قابل‌چشم‌پوشی نیستند، این مدل در بسیاری از موارد با گیرکردن برس تمیزکننده در طول کار روبرو می‌شود و شاید بتوان قیمت آن را نیز کمی بالاتر از سطح معمول برای دستگاه‌های این‌چنینی محسوب نمود.

Techko Maid Smart Maid RS118

4

شاید بتوان این مدل را با توجه به محاسبه قیمت، به‌عنوان یکی از مولفه‌های موثر در ارزش‌گذاری، یکی از برترین‌های جهان محسوب نمود، این دستگاه با توانایی‌های متعدد خود می‌تواند برای هر خانه و اداره‌ای یک گزینه ایده آل محسوب گردد، قیمت این مدل در بازار جهانی برابر با ۱۴۸ دلار برای مدل پایه و ۲۵۰ دلار برای پیشرفته‌ترین مدل است.از مزایای این دستگاه می‌توان به ساده بودن کار کردن با رابط کاربری آن اشاره نمود، این دستگاه را می‌توان خیلی راحت برنامه‌ریزی کرد و همین امر کارکرد خانگی آن را قوت بخشیده است. همچنین می‌توان به طراحی ویژه عملکرد دستگاه اشاره نمود که در دو نوع کارکرد، قابل برنامه‌ریزی است که برای محیط‌های مختلف قابل‌استفاده است و نوع کارکرد برس تمیزکننده را بر اساس سطحی که قرار است تمیز کند، تغییر خواهد داد.

Yujin Robot iClebo Arte

5

این ابزار مفید می‌تواند کمک بزرگی به نظافت خانه باشد، این دستگاه که از طراحی بسیار زیبایی نیز بهره‌ می‌برد، می‌تواند در هر خانه و محیط کاری مفید باشد ولی در موارد مصرف این دستگاه، تعدادی از کاربران به بد بودن کیفیت تعدادی از دستگاه‌های تولیدشده اشاره کرده‌اند که می‌تواند یک نکته منفی درباره این محصول به‌حساب بیاید ولی در زمینه‌های دیگر باید گفت که این دستگاه مزایای فراوانی نیز دارد.Yujin Robot iClebo Arte، بسیار بی‌صدا عمل می‌کند و همین امر را شایید بتوان بزرگ‌ترین مزیت آن دانست، همچنین می‌توان از این دستگاه در سطوح مختلف استفاده نمود و این محصول ۵۰۰ دلاری می‌تواند یکی از گزینه‌های مطلوب برای اداره‌ها محسوب شود.

logo-samandehi