جمعه، 13 تیر 93 - 12:37

 

شرکت BMW با پرینتر ۳ بعدی برای کارکنانش شست مصنوعی می سازد

شرکت BMW به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودرو در آلمان، به تازگی تصمیم گرفته با استفاده از تکنولوژی پرینت ۳بعدی، کارکنان خود را تقویت کند و به قابلیت های آن ها بیفزاید.این شرکت شستی مصنوعی را برای افرادی که در خط تولید خودرو فعالیت می کنند تولید می نماید تا بدین وسیله آن ها در فرآیند مونتاژ ماشین ها راندمان بالاتری را از خود نشان دهند. این شست به لطف استحکامی که دارد، به کارکنان اجازه می دهد تا با فشار دست، پیچ ها و سایر موارد را به راحتی در جای خود فرو کنند.با توجه به اینکه ابعاد دست هر فرد متفاوت است، BMW از یک دوربین متحرک سه بعدی برای اسکن کردن سایز و حالت دست کارکنان استفاده می کند و سپس شست ها را با استفاده از پرینتر سه بعدی تولید می نماید. شست ها از جنس Thermoplastic Polyurethane هستند که در واقع مخلوطی از پلاستیک سخت و سیلیکون نرم به حساب می رود.

67bde4be-5455-4eb5-bb13-db7755118988-460x276-w600

BWM این طرح را برای اولین بار در کارخانه مونیخ به اجرا درآورد و اکنون پس از دریافت بازخوردهای بسیار مثبت از سمت کارکنان، تصمیم دارد تا این تکنولوژی را به دیگر کارخانه ها نیز گسترش دهد تا بدین وسیله علاوه بر افزایش راندمان در خط تولید، از آسیب های احتمالی نیز جلوگیری به عمل آورد.البته باید اشاره کرد که BMW چندان با تکنیک پرینت سه بعدی غریبه نیست. این شرکت از سال ۱۹۸۹ با استفاده از این تکنولوژی سالانه بیش از ۱۰۰ هزار نمونه اولیه از قطعات خودروها را تولید می نماید تا سپس بر اساس آن ها تولید اصلی را آغاز کند.

[button color=”green” size=”medium” link=”http://www.theguardian.com/technology/2014/jul/04/bmw-3d-prints-new-thumbs-for-factory-workers” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi