دوشنبه، 05 خرداد 93 - 07:34

 

در سال ۲۰۰۹ ویدئویی مربوط به معرفی لپ تاپی که خاصیت لوله شدن داشت، توجه بسیاری را به خود جلب کرد. با این حال این پروژه در حد ویدئو و معرفی ماند و هیچگاه به حقیقت نپیوست تا اینکه اخیراً ویدئویی آپدیت شده از این طرح، که توسط کمپانی مونیخی بنام Orkin Design عرضه شده بود، انتشار یافت.

این لپ تاپ که Rolltop2.0 نام دارد، با ویژگی‌های خاصی در این ویدئو به تصویر کشیده شده است. Rolltop دارای یک صفحه لمسی انعطاف پذیر است که هم می‌توان از آن به عنوان صفحه‌ی لپ تاپ ۱۳ اینچی استفاده کرد و با بستن پایه به آن می‌توان این لپ تاپ را به یک صفحه نمایش تمام عیار تبدیل کرد. زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، کافی‌ست آنرا لوله کنید و در جعبه ۱۱ اینچی مخصوص قرار دهید. قسمتی از لپ تاپ که صفحه بدور آن پیچیده می‌شود، دوربین، بلندگو و باطری را در خود جای می‌دهد و کابل شارژ آن نیز همزمان به عنوان بند برای حمل لپ تاپ استفاده می‌شود.

طراحان این مدل می‌گویند که در سال ۲۰۰۹، تولید آنرا بسیار دور از ذهن می‌دیدند اما با استقبال گرمی که اخیراً از ویدئوی معرفی انجام شده است، آنان تصمیم دارند که در آینده‌ی نه چندان دور این طرح را به واقعیت تبدیل کنند.

logo-samandehi