پنجشنبه، 19 تیر 93 - 09:35

احتمالا مایکروویو بعدی که می‌خرید می‌تواند میزان سلامتی غذای شما را نیز اندازه گیری کند. محققان در شرکت جنرال الکتریک دستگاه‌ای را ساخته‌اند که می‌تواند میزان کالری غذای مصرفی شما را با استفاده از سه بخش اطلاعات اندازه گیری کند: محتوای چربی، آب و وزن.با استفاده از این اطلاعات دستگاه می‌تواند میزان کالری کل وعده شما را بفهمد و تیم محقق در جنرال الکتریک امیدواراند در نهایت ترکیب این فن‌آوری را در دستگاه‌های لوازم خانگی همچون مایکوویو بیاورند.نکته‌ای که اکنون وجود دارد، این است که دستگاه ساخته شده فعلا تنها با غذا‌های ترکیبی می‌تواند عملیات تجزیه و تحلیلی خود را انجام دهد. در واقع وسیله اندازه گیری وعده‌های غذایی از طریق رد شدن امواج مایکروویو از درون آن‌ها انجام می‌شود و برای اعمال یک سنجش دقیق لازم است تا غذا‌های درون مایکروویو کاملا یکسان باشند.

tumblr_inline_n811o6f9QN1qzgziy

البته همین موضوع باعث می‌شود تا اکنون فقط از غذا‌های مایع و پوره‌ای استفاده شود و قدم بعدی احتمالا غذا‌های جامد است، شاید برای افرادی که رژیم غذایی دارند این دستگاه بسیار کارآمد باشد. هدف نهایی این است که اسکن کردن انواع وعده‌های غذایی در تنها یک یا دو ثانیه صورت گیرد.در حالی که گجت‌های کالری شمار غذا‌های امروز هنوز بسیار نامیدکننده هستند اما این تکنولوژی جدید استعداد این را دارد تا اطلاعاتی جدید و کامل را از وعده‌های غذایی که شما میل می‌کنید در اختیارتان قرار دهد.محقق ارشد تیم تحقیقاتی جنرال الکتریک آقای Matt Webster در مصاحبه با تیم بررسی کننده تکنولوژی دانشگاه MIT می‌گوید:”ما به دنبال امواجی هستیم که بتواند تمام غذا را بررسی کند”

دستگاه ساخته شده بر مبنای گفته‌های همسر Webster طراحی شده، همسر او گفته بود که از وضعیت کنونی گجت‌ها در پیگیری بخش‌های سلامتی بسیار نامیدم و آن‌ها مرا تحت تاثیر قرار نمی‌دهند.Webster می‌گوید؛ “من بر روی پیدا کردن راهی هستم تا رویا‌های همسرم را محقق کنم”. اگر این محصول در نهایت موفق شود و به عنوان یک محصول تجاری عرضه شود احتمالا تکمیلی بر چنگال‌های هوشمند خواهد بود.

[button color=”green” size=”medium” link=”http://www.theverge.com/2014/7/8/5880523/ge-calorie-counting-microwave” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi