شنبه، 06 اردیبهشت 93 - 04:40

 

celafy_headband-4

آیا تاکنون دچار میگرن شده اید؟ آیا از درد های مضمنی که وقت و بی وقت سراغ بیماران مبتلا به میگرن می آید خبر دارید؟ در این مقاله به بررسی یکی از اختراعات جدید و موفق علم پزشکی در زمینه درمان و پیشگیری از سردرد های شدید میگرنی پرداخته ایم.با استفاده از تحریک الکترونیکی برای مغز در جهت درمان میگرن، راهی برای جایگزینی درمانهای قبلی پیدا شده است. درمانهایی که با مدیریت پیچیده ی جریان های الکتریکی همراه بوده و توسط دستگاه های بسیار حجیم و پیچیده و یا حتی جایگذاری الکترود هایی توسط جراحی همراه بوده است. Cefaly یک هدبند شارژی است که احیراً توسط مؤسسه غذا و داروی آمریکا مورد تأیید قرار گرفته و ادعا شده است که نتنها میگرن را درمان می کند، بلکه از آن جلوگیری نیز می کند.

 هدبند Cefaly  به وسیله یک الکترود خود چسبی که با دو عدد باتری قلمی سایز AA کار میکند، بر روی پیشانی قرار می گیرد. این هدبند تری ژمینال ها (اعصاب سه قلو) را از طریق پوست تحریک الکترونیکی کرده و اینکار باعث کاهش درد هنگام حمله شده و در دراز مدت کمک به کاهش فرکانس حملات می کند.برای مصارف درمانی در طول میگرن، Cefaly از تحریک عصبی با فرکانس بالا استفاده می کند، که منجر به  محدود شدن سیگنال های درد در مرکز می شود. برای مصارف پیشگیرانه، که برای افرادی با سردرد های منظم پیشنهاد می شود، Cefaly از تحریک با فرکانس پائین استفاده می کند که باعث تغییر آستانه شروع میگرن شده به نحوی که رسیدن به آن سخت تر شده و سردرد ها کم درد تر می شوند، و در طولانی مدت باعث از بین رفتن کلی آنها می شود.

هدبند ضد میگرن

با توجه به اعلام این شرکت، بیماران در حال پوشیدن این سخت افزار می توانند احساس سبکی کنند. به گفته آنها، امواج الکترومغناطیسی منتشر شده از این دستگاه بسیار ضعیف تر از آن چیزی است که بیماران از تلویزیون دریافت می کنند. علاوه بر این هدبیند می توانید مچ بند های تناسب اندام هم از بهترین ردیاب های تناسب اندام مورد بررسی قرار دهیدبرای مصارف پیشگیرانه، هدبند  Cefaly باید در بازه های بیست دقیقه ای پوشیده شود. با فشار دادن یک دکمه این بازه شروع شده به طوری که شدت امواج به تدریج و با گذشت زمان زیاد خواهد شد. هدف از این کار ایجاد یک آستانه تحمل برای احساس و به تبع آن آستانه میگرن در مغز است. که البته گر این احساس بیش از حد زیاد شود، با فشردن دگمه میتوان شدت آن را کم کرد.

از سال ۲۰۱۱ تا کنون، محققان بسیاری در حال مطالعه تأثیر Cefaly به وسیله تحقیقات بالینی بوده اند. جدید ترین این تحقیقات شامل ۲۳۱۳ بیمار مبتلا به میگرن بوده که به مدت ۵۸٫۲ روز بر روی هر کدام تست شده است.۵۴٫۴ درصد از بیمارانی که در این تحقیقات از هد بند Cefaly  استفاده کرده بودند، از نتایج آن راضی بوده و خواهان خریداری این دستگاه بوده اند. این درحالی است که ۴٫۳ از این بیماران از این دستگاه ناراضی بوده اند.هدبند Cefaly با قیمتی معادل ۲۹۵ دلار تولید شده است که یک کیت محتوی ۳ الکترود که برای ۱۵ الی ۳۰ بار فعالیت دستگاه مناسب می باشد نیز ۲۵ دلار هزینه دارد.

logo-samandehi