شنبه، 03 خرداد 93 - 02:29

 

این روزها کامپیوترهای کوچکی که در اطراف خود می‌بینیم بی‌شمارند اما یکی از عجیب‌ترین آنها Zbox نام دارد که توسط کمپانی Zotac عرضه شده است. این کامپیوتر یا در واقع کره به جای آنکه بدنه باریک و بلند یا حتی مربعی شکلی داشته باشد، شمایل یک کره را دارد.

آنگونه که کمپانی سازنده اعلام کرده است سری کامپیوترهای کروی شکل آن شکل استاندارد جدیدی را در حوزه تولید رایانه تعریف خواهند کرد.این ایده از دیدگاه بازاریابی نیز بسیار جالب به نظر می‌رسد. شکل کروی آن کاملا از سایر محصولات موجود در بازار متمایز بوده و قطعا مورد توجه بسیاری از کاربران و حتی دیگر کمپانی‌های رقیب واقع خواهد شد و در آینده برخی از شرکت‌ها قطعا از نمونه آن کپی‌برداری می‌کنند.

اما مشخصات کلی این کامپیوتر عبارتند از یک پردازنده دو هسته‌ای Core i5-4200U اینتل (از نوع ۱٫۶ یا ۲٫۶ گیگاهرتزی) و کارت گرافیک ۴۴۰۰ اینتل. به نظر می رسد که برخی از این مدل‌ها از نوع کاملا خام و فاقد امکانات خواهند بود، اما نسخه‌های PLUS همراه با رم DDR3 چهار گیگابایت و HDDهای ۲٫۵ اینچی ۵۰۰ گیگابایت است.

این PCها همچنین از یک پورت HDMI و نمایشگر هستند و از استاندارد وای‌فای ۸۰۲٫۱۱ac، بلوتوث ۴٫۰ و اترنت گیگابیت پشتیبانی می‌کنند. یک کارت ریدر ۴ در یک و چهار پورت USB 3.0 و دو پورت USB 2.0 از دیگر امکانات این سیستم هستند.

logo-samandehi