سه شنبه، 06 آبان 93 - 09:04

عرضه و فروش تبلت‌ها با استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران مواجه شده‌اند به طوری که آمارها نشان می‌دهد، فروش تبلت‌ها نسبت به سال گذشته میلادی با رشد قابل‌توجهی مواجه بوده و این رشد در سال آینده میلادی نیز بیشتر خواهد شد.

url

تبلت‌ها یکی از فناوری‌های نسبتا جدید هستند که به‌دلیل کاربرد فراوان و همین‌طور سبک بودن توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. گزارش‌های مختلفی نشان می‌دهد که فروش تبلت‌ها در سال ۲۰۱۳ میلادی نسبت به سال گذشته با رشد ۵۵ درصدی مواجه شده و بنا به پیش‌بینی کارشناسان حوزه آی‌تی این رشد تا ۵ سال آینده نیز وجود خواهد داشت. بنا به گزارش و آمار منتشر شده در گارتنر، فروش تبلت‌ها در سال میلادی جدید با رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه بوده است.
اما آمار و ارقامی که در سال ۲۰۱۳ میلادی گزارش شده‌اند، تعجب کارشناسان حوزه آی‌تی را برانگیخته‌اند، زیرا رشد در این سال بیش از ۵۵ درصد بوده است. یکی از عمده علت‌های موفقیت و همین‌طور فروش تبلت‌ها را می‌توان در مواردی مانند ترکیبی از اسمارت فون‌ها و همین‌طور رایانه‌ها دانست که قابلیت‌های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.
دلایل مختلف دیگری را می‌توان برای استفاده از تبلت‌ها ذکر کرد: سبک بودن، کم حجم بودن، قابلیت اسمارت‌فون، نصب تمامی برنامه‌ها و اپلیکشن‌های موبایل، رایانه‌ها و… باعث پرفروش شدن این محصول فناورانه شده‌اند.
آمار فروش تبلت‌ها در سال‌های ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ و پیش‌بینی فروش تبلت‌ها در سال ۲۰۱۵ میلادی در حالی مطرح می‌شوند که چندی پیش نیز آماری از پرفروش‌ترین برندها در سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام شدند. کمپانی لنوو با سهم ۲۰ درصدی در صدر لیست فروش قرار گرفت، اچ‌پی با ۸/۱۸ درصد، دل با ۳/۱۳ درصد، ایسر با ۴/۸ درصد و اپل نیز با سهم ۳/۶ درصد در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار گرفتند.

logo-samandehi