پنجشنبه، 05 تیر 93 - 11:05

cliris-automatic-eyewear-cl

شرکتی تازه کار به نام SA Cliris که اصالتا سوئیسی است، دست به ایجاد یک کمپین حمایتی برای گجت جدید خود «کلیریس» زده است و ادعا می‌کند نخستین دستگاه‌ها فول‌اتوماتیک تمیزکننده عینک در دنیاست. این محصول از تکنولوژی‌های فراصوتی و مواد زیست‌تجزیه‌پذیر (Biodegradable) جهت تمیز‌سازی، ضدعفونی، ضد ایجاد مه، خشک‌کردن و خوشبوکننده عینک‌های شما استفاده می‌کند.کافی است دوشاخه آن را به یک پریز بزنید، عینک خود را درون قرار دهید و تمام. به محضی که شما دکمه پاور را فشار دهید عینک شما در موادی مایع غوطه ور و فرآیند پاک شدن آغاز می‌شود. طبق اعلام شرکت کلیریس SA این دستگاه تنها ۴۰ وات برق نیاز دارد.

فرآیند تمیزکردن عینک، آمیزشی از تکنولوژی فراصوتی و Cliriense است که توسط خود این شرکت تولید شده و مایعی پاک‌کننده و زیست‌تجزیه‌پذیر به شمار می‌رود. مایع ذکر شده در دو کارتریج و در پشت دستگاه قرار داده می‌شود و اگر روزانه یک بار از این دستگاه استفاده کنید، برای یک ماه مصرف کفایت می‌کند.لامپ LED قرار داده شده در آن نیز اتمام مایع را گزارش می‌دهد و پس از آن کافی است مایع مصرف شده را به دلیل سازگاری آن با محیط زیست به بیرون بریزید و با مایع جدید جایگزین کنید.کلیریس از انواع عینک‌ها شامل عینک‌های آفتابی و ورزشی -مادامی که اندازه ای حداکثر ۵ در ۱۵ سانتی متر داشته باشند- پشتیبانی می‌کند.

این شرکت همانطور که گفته شد به تازگی کمپین خود را در کیک استارتر آغاز کرده و به پشتیبانان این پروژه دستگاه را با قیمت ۲۶۹ دلار و کارتریجی برای مصرف دو ماهه عرضه می‌کند.

[button color=”green” size=”medium” link=”http://www.gizmag.com/cliris-automatic-eyewear-cleaner/32648/” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi