یکشنبه، 06 شهریور 01 - 05:02

رئیس ستاد خانواده و جمعیت سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کرد از این به بعد هر مجموعه‌ای با عنوان انتخاب همسر در فضای مجازی یا حقیقی که از این سازمان مجوز گرفته باشد، اجازه فعالیت دارد. سازمان تبلیغات اسلامی در همین رابطه اعلام کرد سامانه‌ای بدین منظور فعال شده تا فعالان این حوزه بتوانند جهت دریافت مجوز اقدام کنند.«رضا عزت زمانی»، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در نشست ستاد فرهنگی خانواده و جمعیت سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به تبصره ماده ۳۷ قانون خانواده و جوانی جمعیت اعلام کرد از امروز هیچ مجموعه‌ای با عنوان انتخاب همسر در فضای مجازی یا حقیقی اجازه هیچ فعالیتی ندارد و ضابطان قانونی اجازه برخورد با این سایت‌ها را دارند.

به گفته وی این مراکز بایستی از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز گرفته و پس از آن فعالیتشان منعی ندارد:

«سامانه مراجعه و ثبت درخواست مجوز مراکز تسهیل ازدواج را فعال کردیم و همه فعالان این حوزه می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان تبلیغات اسلامی، درخواست‌های خود را ثبت کنند. این مجوزها طبق فرآیندی از طریق وزارت ورزش و جوانان صادر خواهد شد.»

آنطور که از سوی مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی اعلام شده، وزارت ورزش حداکثر طی یک ماه مجوز را صادر می‌کند اما این موضوع در سازمان تبلیغات با توجه به لزوم بررسی صلاحیت‌ها، بستگی به تعداد درخواست کنندگان دارد. عزت زمانی در این رابطه وعده داد تا صدور مجوز بیش از ۱۰ روز زمان نبرد.گفتنی است قانون حمایت از جوانی جمعیت و خانواده در راستای افزایش ازدواج و زاد و ولد، مهرماه سال گذشته به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

ماده ۳۷ این قانون، سازمان تبلیغات اسلامی را مکلف کرده تا جهت ترویج و تسهیل ازدواج، از طریق موسسات فرهنگی، مساجد، روحانیون و دیگر ظرفیت‌های مردمی استفاده کرده تا فرهنگ واسطه‌گری در انتخاب همسر را رواج دهد.همچنین تبصره این ماده، وزارت ورزش و جوانان را موظف ساخته تا با تایید سازمان تبلیغات اسلامی، مجوز مراکز فعال در امر انتخاب همسر را صادر کند.

logo-samandehi